Po to, kai K.Dmitrijevas įtikino V.Putiną, jam buvo suteikta galimybė pasirodyti, atskleidė agentūros šaltinis. Dabar K.Dmitrijevui tenka „svarbi užduotis“ įtikinti D.Trumpą ir jo svarbiausius patarėjus, tokius kaip milijardierius Elonas Muskas, didelių sandorių su Maskva perspektyva, užbaigus karą Rusijai palankiomis sąlygomis.
Pasak šaltinių, ️Kremlius įžvelgė galimybę surengti dalykines derybas po to, kai D.Trumpas pradėjo reikalauti prieigos prie Ukrainos naudingųjų iškasenų. Pirmą kartą tokius ketinimus JAV prezidentas išreiškė vasario pradžioje, dar prieš skambutį V.Putinui ir derybas Rijade.
️Saudo Arabijoje vykusiose derybose K.Dmitrijevas susitikimo dalyviams aiškino, kad JAV įmonės, pasitraukusios iš Rusijos rinkos, prarado daugiau kaip 300 mlrd. dolerių. Taip pat derybose Rusijos atstovai perdavė Amerikos atstovams keletą pasiūlymų dėl santykių plėtojimo prekybos ir ekonomikos srityje, sakė Rusijos tiesioginio investavimo fondo vadovas, tačiau nepatikslino, apie kokius pasiūlymus kalbama, nors atkreipė dėmesį, kad šalys galėtų sąveikauti Arkties regione.
Tuo tarpu antradienį V.Putinas pasiūlė Jungtinėms Valstijoms bendrai eksploatuoti Rusijos retuosius išteklius, taip pat ir okupuotose Ukrainos teritorijose. Jis tikino esąs pasirengęs tiekti du milijonus tonų rusiško aliuminio per metus. Jis sakė, kad Rusija turi „keliomis eilėmis daugiau“ tokių išteklių nei Ukraina.
Rusija „ieško būdų, kaip pasinaudoti tuo, ką ji laiko D.Trumpo pragmatiškumu, ir ar komercinis požiūris pasiteisins su verslininkais jo komandoje“, „Bloomberg" sakė Jekaterina Schulmann, Berlyno Carnegie Rusijos ir Eurazijos centro politologė.
Anot jos, K.Dmitrijevas „atitinka šią koncepciją kaip investuotojas ir tarpininkas, kuris jau seniai pažįsta žmones iš D.Trumpo aplinkos“.
Anot „Bloomberg“, ️K.Dmitrijevo vaidmenį patvirtina ir jo aktyvumas socialiniame tinkle „X“. Vasario 24 d. jis paskelbė pirmuosius įrašus E.Muskui priklausančioje platformoje nuo 2012 m.
Pirmiausia jis rašė, kad JAV ir Rusijos bendradarbiavimas yra „raktas į pasaulio problemų sprendimą“, o vėliau paskelbė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota bendra JAV, Rusijos ir Saudo Arabijos misija į Marsą, kurią greičiausiai vykdys viena iš „SpaceX“ raketų.
D.Trumpas neatmetė idėjos dėl galimybės naudotis Rusijos žemės gelmių ištekliais. Paaiškėjo ir tai, kad Vašingtonas pritarė Maskvos pasiūlymui pradėti darbą dėl bendradarbiavimo atnaujinimo Arkties regione.
Pažymėtina, kad po derybų Rijade V.Putinas paskyrė K.Dmitrijevą savo atstovu ekonominiam bendradarbiavimui su užsienio šalimis.
Anksčiau leidinys „Financial Times“ pažymėjo, kad jis yra vedęs Nataliją Popovą, V.Putino dukters Katerinos Tichonovos draugę. Jis yra bendrovės „Innopraktika“, kuriai vadovauja K.Tichonova, valdybos narys. Tikėtina, kad būtent dėl šios draugystės jis tapo įtakingas Kremliuje.
K.️Dmitrijevas Stanfordo universitete įgijo ekonomikos bakalauro laipsnį, o Harvardo verslo mokykloje – magistro laipsnį. Prieš pradėdamas vadovauti Rusijos investiciniam bankui, jis dirbo investiciniame banke „Goldman Sachs“ ir konsultacinėje įmonėje „McKinsey“.