Pasak straipsnio, Rusija mainais Šiaurės Korėjai tiekia maisto produktus, žaliavas ir ginklų gamybai naudojamas dalis. Pietų Korėjos gynybos ministras įvardijo, kad maisto siuntos Pchenjanui padėjo stabilizuoti būtiniausių prekių kainas.
Jei ginklų tiekimas ir toliau bus plečiamas, Shin Won-sik mano, kad Rusija perduos Šiaurės korėjai vis daugiau karinių technologijų, o tai gali padidinti Pchenjano galimybes kelti grėsmę regionui.
Pietų Korėjos centrinis bankas apskaičiavo, kad Šiaurės Korėjos metinė ekonomika sudaro apie 25 mlrd. dolerių, o šaliai labai reikia maisto produktų, naftos, statybinių medžiagų ir užsienio valiutos tarptautinei prekybai. Kim Jong Uno Rusijai tiekiamų ginklų vertė tikriausiai siekia kelis milijardus dolerių, o iš Vladimiro Putino gaunama parama yra vienas didžiausių Šiaurės Korėjos lyderių pasiekimų nuo jo atėjimo į valdžią maždaug prieš 12 metų.
Anksčiau publikuotoje Jungtinių Valstijų valstybės departamento ataskaitoje pažymėta, kad nuo 2023 m. rugsėjo Šiaurės Korėja į Rusiją išsiuntė daugiau kaip 10 tūkst. konteinerių su šaudmenimis ar su šaudmenimis susijusiomis medžiagomis.
Iš viso 7,4 tūkst. konteinerių per Rytų uostą pristatė Rytų krovos kompanija. Be to, dalis amunicijos buvo atgabenta per Dunojaus jūrų raketų bazę, pažymėjo „Bloomberg“.
Pietų Korėjos atstovas Jungtinėse Tautose Hwang Joon Kookas pareiškė, kad Šiaurės Korėja, perdavusi Rusijai savo trumpojo nuotolio balistines raketas, naudoja Ukrainą kaip branduolinį užtaisą galinčių nešti raketų bandymų poligoną. Jis priminė, kad Šiaurės Korėjos suteiktos trumpojo nuotolio raketos gruodžio ir sausio mėn. buvo ne kartą paleistos į Ukrainą.