„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Bloomberg“: Ukraina atsidūrė pažeidžiamiausioje padėtyje per dvejus metus

Rusijos raketų smūgiai Ukrainos energetikos sistemai, antrojo pagal dydį Ukrainos miesto bombardavimas ir pažanga palei fronto liniją didina nuogąstavimus, kad karas Ukrainoje priartėjo prie kritinio taško, skelbia naujienų tarnyba „Bloomberg“.
Ukrainos kariai
Ukrainos kariai / Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas/ „Telegram“

Pasak straipsnio, didelis amunicijos ir žmonių trūkumas 1 200 km nusidriekusioje fronto linijoje ir spragos oro gynybos sistemoje patvirtina, kad Ukraina atsidūrė pažeidžiamiausioje padėtyje per daugiau nei dvejus konfrontacijos metus.

Spėjama, kad Ukrainos gynybinė linija gali žlugti, o tai suteiktų Kremliui galimybę pirmą kartą nuo pradinių karo etapų pradėti didelio masto puolimą.

Charkivo gyventoja: mieste dabar labai depresyvi nuotaika. Pernai žmonės pradėjo grįžti, atsidarė nauji restoranai – o dabar matau, kad žmonės vėl bėga.

Nepavydėtinos situacijos ledkalnio viršūnėje – jau kelis mėnesius įstrigęs 60 mlrd. dolerių vertės JAV pagalbos Ukrainai paketas, tapęs kovų tarp respublikonų ir demokratų Atstovų Rūmuose objektu.

„Jei lėšos nebus skirtos, Ukrainai tamsiausiu momentu nėra kitos išeities“, – „Bloomberg“ sakė ne itin optimistiškai nusiteikę pareigūnai.

Rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas jau kelis mėnesius atidėlioja pagalbos, kuri suteiktų Kyjivui gyvybiškai reikalingos amunicijos ir ginkluotės, patvirtinimą, bandydamas rasti tam padaryti tinkamą laiką. Dėl stipriai išsiskiriančių pozicijų JAV Kongreso žemuosiuose rūmuose paketo pateikimas jam tapo didelę kainą turinčiu politiniu iššūkiu.

„Reuters“/„Scanpix“/Rusijos apšaudymo padariniai Charkive
„Reuters“/„Scanpix“/Rusijos apšaudymo padariniai Charkive

Pasak straipsnio, artimiausi keli mėnesiai bus sunkiausias išbandymas Ukrainai, nes gyventojai, ypač Charkive, yra vis labiau išsekę dėl karo.

Pastaruoju metu Kremliaus pajėgos ne kartą apšaudė jį balistinėmis raketomis S-300 ir sparnuotosiomis bombomis, nusiaubė daugybę gyvenamųjų rajonų ir sunaikino beveik visus vietos elektros energijos gamybos pajėgumus.

Išpuolių nenuspėjamumas varo baimę miesto gyventojams, nors dauguma jų netiki, kad Kremlius gali užimti didmiestį, kuriame iki 2022 m. gyveno 1,5 mln. gyventojų.

„Charkive dabar labai depresyvi nuotaika, – leidiniui tvirtino šeimos centro savininkė Maliejeva, 2023 m. grįžusi į miestą po metų, praleistų Kroatijoje ir Jungtinėje Karalystėje. – Pernai žmonės pradėjo grįžti, atsidarė nauji restoranai – o dabar matau, kad žmonės vėl bėga.“

Nemato Rusijos proveržio ženklų

Tuo tarpu Rusijos pajėgoms padėtį lengvina užtikrintumas dėl šaudmenų. Teigiama, kad šiemet Maskva gaus 6 mln. šovinių dėl padidėjusios gamybos ir tiekimo iš artimų savo sąjungininkių – Šiaurės Korėjos ir Irano.

Trypilijos šiluminės elektrinės, esančios už 45 km į pietus nuo Kyjivo, – didžiausios regiono elektros gamintojos – sunaikinimas dar kartą patvirtino šalies pažeidžiamumą raketų atakoms.

Naujienų agentūrai „Bloomberg“ vienas Jungtinių Valstijų pareigūnas nurodė, kad kol kas Vašingtonas nemato ženklų, jog Rusijos pajėgos netrukus pasieks proveržį. Tačiau, anot kito šaltinio, šiuo metu Ukrainos karių kovinė dvasia yra pakankamai žemo lygio, todėl negalima atmesti fronto linijos žlugimo galimybės.

Socialinių tinklų nuotrauka/Trypilijos termofikacinė elektrinė Ukrainoje
Socialinių tinklų nuotrauka/Trypilijos termofikacinė elektrinė Ukrainoje

„Trypilijos šiluminės elektrinės, esančios už 45 km į pietus nuo Kyjivo, – didžiausios regiono elektros gamintojos – sunaikinimas dar kartą patvirtino šalies pažeidžiamumą raketų atakoms“, – pabrėžiama straipsnyje.

„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos karys
„IMAGO“/„Scanpix“/Rusijos karys

Rusijos kariai taip pat paleido ugnies pajėgas palei visą fronto liniją ir pasiekė nedidelių laimėjimų. Kremliaus pajėgos siekia izoliuoti ir užimti strategiškai svarbius taškus, pavyzdžiui, Časiv Jarą, esantį į vakarus nuo Bachmuto Ukrainos Donecko srityje. Ekspertai nuogąstauja, kad miesto laukia Avdijivkos likimas.

Ketvirtadienį po kelis mėnesius trukusio vilkinimo prezidentas Volodymyras Zelenskis ir Ukrainos įstatymų leidėjai paspartino prieštaringai vertinamų įstatymų, kuriais siekiama sustiprinti kariuomenę, priėmimą, patvirtindami mažesnį šaukimo į kariuomenę amžių ir griežtesnes šaukimo į kariuomenę taisykles.

VIDEO: Po Rusijos smūgių Trypilijos elektrinės turbinų ceche kilo didelis gaisras

Pasak straipsnio, pirmą kartą nuo invazijos pradžios mažiau nei pusė ukrainiečių tiki, kad šalis gali susigrąžinti visą Rusijos užgrobtą teritoriją, rodo Kyjive įsikūrusios „Rating Group“ atlikta apklausa vasario mėnesį. Ir nors dauguma ukrainiečių vis dar užtikrinti dėl pergalės, jie vis dažniau abejoja, ką ji gali lemti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“