Apibūdindama sumą kaip „pradinę investiciją“, kuri bus išmokėta per kelerius metus, bendrovė pažadėjo bendradarbiauti su vietos valdžios institucijomis ir ne pelno organizacijomis, kad padėtų „patenkinti poreikius ir užtikrintų pragyvenimo išlaidas“ bei paskatintų ekonominį vystymąsi regionuose, kuriuos paveikė „Ethiopian Airlines“ ir „Lion Air“ lėktuvų katastrofos.
Taip pat „Boeing“ laukia daugybė ieškinių, kuriuos pateikė žuvusiųjų šeimos, o kai kurios iš jų dalyvavo ir naujienų konferencijose bei nelaimių tyrimo posėdžiuose.
100 mln. JAV dolerių suma yra mažesnė nei kelių populiariųjų „737 MAX“ katalogo kaina. „Boeing“ pareiškė, kad į šią sumą įeis ir jos darbuotojų aukos nukentėjusioms šeimoms ir bendruomenėms.
„Boeing“ labai apgailestauja dėl tragiškų žūčių, o žuvusieji visada išliks mūsų širdyse ir mintyse, – pareiškė „Boeing“ generalinis direktorius Dennisas Muilenburgas žiniasklaidai. – Nuoširdžiai užjaučiame lėktuvais skridusių keleivių šeimas ir artimuosius ir tikimės, kad ši mūsų pradinė iniciatyva padės jiems atrasti ramybę.“
Balandį pateiktoje finansinėje ataskaitoje „Boeing“ nurodė, kad jai pateikta „daugybė ieškinių“ ir patvirtino bendradarbiaujanti su įvairiomis reguliavimo institucijomis.
„Negalime tiksliai įvertinti nuostolių dydžio, kuriuos galime patirti dėl dar neišspręstų ieškinių, vykdomų tyrimų ir užklausų“, – pareiškė bendrovė, pateikdama finansines ataskaitas.