Tą skulptūrėlę, kurioje yra sugretinti įsimintini krikščionybės ir komunizmo simboliai, sukūrė jėzuitas kunigas Luisas Espinalis.
L.Espinalį, kuris taip pat buvo poetas ir menininkas, 1980 metais nužudė ultradešiniųjų sukarintų grupuočių smogikai, o pontifikas trečiadienį pagerbė šį dvasininką, kai važiuodamas iš La Paso oro uosto stabtelėjo jo žūties vietoje.
Pranciškus yra pirmasis popiežius jėzuitas. Vietos katalikų lyderiai sakė, kad neįprasta E.Moraleso dovana atskleidžia jo keistą asmenybę.
„Esame įpratę prie prezidento Moraleso išradingo originalumo“, – sakė Bolivijos katalikiškų misijų Amazonės baseine tarnybos atstovas Eugenio Coteras.
„Tai provokacija, pokštas“, – pareiškė Bolivijos vyskupas Gonzalo del Castillo. Bolivijos ryšių ministrė Marianela Paco aiškino, kad dovana yra simbolinė.
„Pjautuvas vaizduoja valstietį, o plaktukas – stalių: kuklius darbininkus, Dievo žmones“, – sakė ji. „Tokia buvo šios dovanos intencija, o ne jokia kita“, – ministrė sakė radijui „Patria Nueva“.
Pasak Vatikano, popiežius neišsakė jokių specifinių komentarų apie tą dovaną. Religijos ekspertas Francisco Zaratti sakė, kad tokia dovana yra anachronizmas.
„8-ame dešimtmetyje toks daiktas buvo prasmingas – jis simbolizavo ištikimybę socializmui. Mūsų dienomis, po Berlyno sienos griūties, jis priklauso praeičiai“, – pabrėžė jis.
Kalėjime apsilankęs popiežius ragino kalinius neprarasti vilties
Popiežius Pranciškus, apsilankęs Bolivijoje liūdnai pagarsėjusiame Palmasolos kalėjime, paragino kalinius nepulti į neviltį, palikdamas jiems vilties ir vienybės žinią.
Savo pastabose Pranciškus pripažino, kad kaliniams tenka būti prastomis sąlygomis: perpildyta erdvė, lėti teisingumo procesai, smurtas, menkos galimybės šviestis ar reabilituotis. Anot popiežiaus, į visa tai turi atkreipti savo dėmesį Bolivijos institucijos.
Tačiau jis paragino kalinius nepulti į neviltį ir neleisti, kad kentėjimas juose vestų prie smurto.