Eitynės numatytos rugsėjo 8 dieną ir būtų pirmoji tokia akcija šalyje. 2008 ir 2014 metais lytinių mažumų organizuotų renginių dalyvius puolė chuliganai ir radikalieji islamistai.
Centro dešinės partija „Narod i Pravda“, priklausanti valdančiajai koalicijai Sarajevo kantone, išreiškė nuogąstavimą, kad dėl parado sostinėje gali „pablogėti saugumo padėtis“.
„Bet koks ir šiaip itin neramios politinės padėties eskalavimas gali sukelti neigiamų pasekmių“, – perspėjo partija.
Sarajevas yra paskutinė sostinė Vakarų Balkanuose, kur iki šiol neįvyko nė vieno gėjų parado.
Nors daugelis sveikina šią iniciatyvą, šalies pagrindinė Bosnijos musulmonų politinė partija (SDA) tučtuojau pasmerkė aktyvistų planus, paskelbtus balandžio mėnesį.
Viena išrinkta SDA atstovė tuomet parašė socialiniuose tinkluose norinti, kad „tokie žmonės būtų izoliuoti ir kuo įmanoma labiau atskirti nuo mūsų vaikų ir visuomenės“.
Padėtį žmogaus teisių srityje stebinti Europos Taryba pasmerkė tokius pasisakymus, o „Facebook“ šiuos komentarus pašalino, nes įžvelgė juose „neapykantos kurstymą“.
Bosnijos ir Hercegovinos įstatymai draudžią diskriminaciją, bet nepripažįsta tos pačios lyties santuokų. Be to šalyje, kaip ir daugumoje kitų Balkanų regiono valstybių, itin netoleruojama LGBT bendruomenė.
Maždaug pusė Bosnijos gyventojų yra nuosaikūs musulmonai, dar trečdalis – stačiatikiai serbai ir 15 proc. – katalikai kroatai.