Didžiausios ir turtingiausios Lotynų Amerikos valstybės lyderis drauge su šešiais įtakingais politiniais sąjungininkais kaltinami įsipainioję į korupcijos skandalą ir paėmę beveik 190 mln. JAV dolerių (per 159 mln. eurų) kyšių. Tai yra didžiausias Brazilijos istorijoje kyšininkavimo tyrimas.
Brazilijos generalinis prokuroras Rodrigo Janotas savo pranešime pažymėjo, kad M.Temeras „veikė kaip nusikalstamo susivienijimo lyderis“.
Pasak jo, šiam susivienijimui priklausė aukšto rango pareigūnai iš prezidento centro dešiniosios partijos PMDB. Jie galimai ėmė kyšius iš įvairių kompanijų, įskaitant naftos milžinę „Petrobras“, mainais į joms naudingus kontraktus.
Generalinės prokuratūros teigimu, tas „nusikalstamas susivienijimas“ veikė nuo pernai gegužės, kai M.Temeras po savo pirmtakės Dilmos Rousseff apkaltos ir nušalinimo perėmė prezidento postą.
Jei parlamentarai pritars kaltinimams ir leis pradėti teismo procesą, M.Temeras 180 dienų laikatorpiui bus nušalintas nuo pareigų.
Brazilijos generalinė prokuratūra taip pat tvirtina, kad prezidentas trukdė teisingumui ir mėgino papirkti verslininką Lucio Funaro, kad šis neliudytų prieš jį.
M.Temeras suskubo pareikšti, R.Janoto kaltinimai yra „absurdiški“, ir kaltino generalinį prokurorą „tęsiant savo neatsakingą elgesį, kuriuo jis siekia dangstyti savo klaidas“.
Šiuos kaltinimus dabar turi patvirtinti Aukščiausiasis Teismas, o tada juos svarstys žemieji parlamento rūmai.
Jei parlamentarai jiems pritars ir leis pradėti teismo procesą, M.Temeras 180 dienų laikatorpiui bus nušalintas nuo pareigų.
Vis dėlto manoma, kad prezidentui pavyks išvengti teismo, nes Kongresas jį smarkiai palaiko ir veikiausiai leis likti savo poste iki 2018-ųjų pabaigos, kai baigiasi jo kadencija.
Generalinis prokuroras birželį pateikė M.Temerui kaltinimus kyšininkavimu, tačiau Brazilijos įstatymų leidėjai nusprendė jų nepalaikyti ir apsaugojo prezidentą nuo teismo.