Pirmoji šalies prezidentė moteris pirmadienį per ilgą sesiją Senate stojo prieš savo kaltintojus, pasakė, kad yra nekalta, ir perspėjo, kad Brazilijos demokratijai iškilo pavojus.
Ji yra kaltinama 2014 metais paėmusi nelegalias valstybės paskolas, kad užkamšytų biudžeto skyles, ir taip užmaskavusi šalies problemas jai ritantis į didžiausią per kelis dešimtmečius recesiją.
Senatas antradienį turi išklausyti baigiamuosius abiejų šalių teisininkų argumentus ir surengti galutinius debatus prieš balsavimą. Sesija gali nusitęsti ir į trečiadienį.
Kad D.Rousseff būtų nušalinta, už apkaltą turi balsuoti du trečdaliai senatorių – 54 iš 81.
52 senatoriai iki pirmadienio vakaro deklaravo, kad pritaria apkaltai, o 11 dar buvo neapsisprendę.
Prisiminusi, kaip buvo kankinama 8-ajame dešimtmetyje, kai Braziliją valdė karinė diktatūra, kairiųjų lyderė per savo liudijimą paragino senatorius: „Balsuokite prieš apkaltą, balsuokite už demokratiją. Nesutikite su perversmu.“
Vienas pagrindinių Brazilijos laikraščių „Folha“ paskelbė, kaip ketina balsuoti senatoriai. 52 iš jų iki pirmadienio vakaro deklaravo, kad pritaria apkaltai, o 11 dar buvo neapsisprendę.
D.Rousseff pakeistų jos mirtinu priešu tapęs viceprezidentas Michelis Temeras. Jis sakė procesą stebintis „visiškai ramiai“.
Jei D.Rousseff bus nušalinta, jis planuoja iškart po prisaikdinimo išskristi į Kiniją, į Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą.