„Brexit“ gali išstumti anglų kalbą iš Europos Sąjungos: oficialaus statuso nebeliks

Europos Parlamento Konstitucinių reikalų komiteto vadovė Danuta Hubner pirmadienį įspėjo, kad po Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos anglų kalba praras oficialios kalbos statusą, rašo „Politico“.
Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos vėliavos
Didžiosios Britanijos ir Europos Sąjungos vėliavos / „Scanpix“/AP nuotr.

Anglų kalba šiuo metu pripažįstama oficialia ES kalba, nes oficialios kalbos statusą ji turi Jungtinėje Karalystėje. Britams pasitraukus, tokių valstybių sąjungoje neliks.

„Mes turime nuostatą, kad viena ES narė turi teisę įtraukti vieną oficialią kalbą. Airiai yra įtraukę gėlų, o Malta maltiečių“, – pažymėjo D.Hubner, kalbėdama apie kitas angliškai kalbančias valstybes.

„Jei nebus Jungtinės Karalystės, neliks ir anglų kalbos“, – teigė politikė, pabrėždama, kad anglų kalba šiuo metu yra dominuojanti sąjungoje.

Anglų kalbą į oficialių kalbų sąrašą galės įtraukti kitos valstybės, tačiau jos turės apsispręsti ir atsisakyti savo anksčiau pasiūlytos kalbos. Šis klausimas gali būti svarstomas ir visos ES lygiu, mat nuostatos neapibrėžiamas tikslus kalbų kiekis, kurias gali siūlyti valstybės.

„The Wall Street Journal“ jau anksčiau pastebėjo, kad po „Brexit“ Europos Komisijos atstovai buvo raginami ir patys pradėjo dažniau kalbėti prancūzų bei vokiečių kalbomis.

Italijos atstovai taip pat prabilo apie galimybę įtraukti italų kalbą į ES naudojamų kalbų sąrašą. „Mes neginame savo kalbų pakankamai ne tik žemyne, bet ir visame pasaulyje“, – aiškino italų politikas Eugenio Giani.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai