„Brexito“ strategas D.Cummingsas atsistatydino iš JK premjero padėjėjo posto

Jungtinės Karalystės ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausiasis patarėjas Dominicas Cummingsas, prieštaringai vertinamas 2016 metų Britanijos pasitraukimo iš Europos Sąjungos kampanijos strategas, penktadienį atsistatydino iš pareigų.
Dominicas Cummingsas
Dominicas Cummingsas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žiniasklaidos pranešimuose buvo sakoma, kad D.Cummingsas planuoja pasitraukti iki šių metų pabaigos, bet penktadienį jis buvo pastebėtas iš B.Johnsono rezidencijos Dauningo gatvės 10-ajame numeryje, nešdamasis kartoninę dėžę.

Vienas vyriausybės šaltinis patvirtino, kad D.Cummingsas oficialiai baigs darbą „gruodžio viduryje“.

D.Cummingsas ketvirtadienį vakare BBC sakė, kad pastaruoju metu sklandančios kalbos, esą jis grasina atsistatydinti, yra „pramanai“.

Tačiau jis pakartojo sausio mėnesį viename tinklaraščio įraše išdėstytą poziciją, kad planuoja per metus atsitraukti nuo darbų.

„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Borisas Johnsonas
„Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr./Borisas Johnsonas

„Mano pozicija nuo sausio, kai buvo paskelbtas tas įrašas, nepasikeitė“, – sakė D.Cummingsas BBC.

Transliuotojas, cituodamas aukšto rango šaltinį Dauningo gatvėje, pranešė, kad D Cummingsas paliks postą iki Kalėdų.

Svarbaus B. Johnsono atarėjo pasitraukimas sutampa su „Brexito“ pereinamojo laikotarpio pabaiga. Nuo sausio 1-osios šalis nebepriklausys Europos Sąjungos bendrajai rinkai ir muitų sąjungai.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojas prieš „Brexit“
AFP/„Scanpix“ nuotr./Protestuotojas prieš „Brexit“

„Jo trūks, bet, kita vertus, judėsime į kitą etapą“, – anksčiau penktadienį „Sky News“ sakė susisiekimo sekretorius Grantas Shappsas.

„Bet kurioje vyriausybėje reikalingas žmogus nusistovėjusiam vandeniui sudrumsti ir idėjoms generuoti. Jis iš tiesų buvo tas žmogus“, – pridūrė G. Shappsas.

„Man patiko su juo dirbti. Ne visada dėl visko sutardavome, bet juk taip ir turėtų būti“, – kalbėjo jis.

Politinė kaina

Neįprastu aprangos stiliumi išsiskiriantis paslaptingas veikėjas D.Cummingsas, kuris ne kartą yra palyginęs politiką su karine strategija, B.Johnsono vyriausiuoju patarėju tapo, kai šis 2019 metų liepą stojo prie vyriausybės vairo.

Jis padėjo premjerui pernai gruodį iškovoti tvirtą pergalę rinkimuose, tačiau patarėjo polinkis viską kontroliuoti ir jo dažni nesutarimai su kolegomis nuolat kėlė įtampą vyriausybėje.

Šių metų gegužę D.Cummingsas sukėlė skandalą, kai dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino metu kartu su žmona ir vaiku išvyko iš savo namų Londone pas savo tėvus, gyvenančius Daramo mieste šiaurės rytų Anglijoje, taip tikriausiai pažeisdamas griežtas taisykles, kurias pats padėjo parengti.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Dominicas Cummingsas
AFP/„Scanpix“ nuotr./Dominicas Cummingsas

D. Cummingsas, kuriam tos išvykos metu jau buvo pasireiškę COVID-19 simptomai, tvirtino, kad išvyko iš sostinės siekdamas užtikrinti priežiūrą savo mažamečiui sūnui, jeigu jis ir jo žmona sunkiai susirgtų koronavirusine infekcija.

D.Cummingso veiksmai išprovokavo pasipiktinimo bangą visuomenėje ir sulaukė neigiamos politinės reakcijos, tačiau patarėjas atsisakė atsistatydinti, o B.Johnsonas išreiškė jam palaikymą, nors politiškai jam tai nemažai kainavo.

Nurimus aistroms D.Cummingsas padėjo vadovauti vyriausybės veiksmams kovojant su pandemija ir yra laikomas B.Jonsono pristatyto masinio gyventojų testavimo dėl koronaviruso plano architektu.

Dauningo gatvė nuolat kritikuojama dėl centralizuoto krizės valdymo.

Britanijoje nuo pandemijos pradžios dėl COVID-19 jau mirė per 50 tūkst. žmonių – daugiausiai Europoje, ir kol kas nematyti ženklų, kad antroji koronaviruso banga pradėtų slūgti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis