Planai suteikti jai oficialų statusą sulaukė nepritarimo.
Žurnalui „Elle“ duodama savo pirmąjį po vyro išrinkimo šių metų gegužę interviu, 64 metų buvusi mokytoja taip pat juokavo apie jaunojo prezidento amžių – 25 metais mažesnį nei jos – ir negailėjo liaupsių jųdviejų santuokai.
E.Macrono planai sukurti oficialų statusą ir darbą savo žmonai, kaip pirmajai šalies poniai, buvo atidėti gavus priešišką interneto peticiją, bet Brigitte sakė planuojanti vis tiek imtis neformalaus vaidmens.
„Kaip ir visos iki manęs, imsiuosi savo viešo vaidmens, bet Prancūzijos žmonės žinos išteklius, kuriais disponuoju“, – sakė ji minėtam savaitiniam žurnalui, kuris kol kas paskelbė jos interviu ištraukas. Visas interviu turi pasirodyti penktadienį.
Vietoje oficialaus pirmosios ponios posto, dėl kurio būtų reikėję keisti įstatymus ar konstituciją, prezidentūra dabar nusprendė išleisti „skaidrumo įstatus“. Šie dokumentai rodys, kokios lėšos ir darbuotojai bus skiriami Brigitte veiklai.
B.Macron: „Prezidentūros interneto svetainėje skelbsime mano susitikimus ir mano įsipareigojimus, kad Prancūzijos žmonės tiksliai žinotų, ką aš darau. Svarbu, kad tai aišku.“
„Prezidentūros interneto svetainėje skelbsime mano susitikimus ir mano įsipareigojimus, kad Prancūzijos žmonės tiksliai žinotų, ką aš darau, – sakė ji. – Svarbu, kad tai aišku.“
Tikimasi, kad B.Macron rems neįgaliųjų ir švietimo labdaros fondų veiklą.
Interviu ji taip pat kalbėjo apie savo neįprastą santuoką su E.Macronu, kuris lankė jos dramos pamokas katalikiškoje mokykloje šalies šiaurėje esančiame Amjeno mieste.
„Kai skaitau apie mus, man visad atrodo, kad skaitau kažkieno kito istoriją, – sakė ji. – Mūsų istorija tokia paprasta.“
Nepaisydama šių santykių nulemtų sunkumų – trijų vaikų motina 2006-aisiais išsiskyrė su pirmuoju vyru – ji sako dėl nieko neapgailestaujanti.
„Jei nebūčiau taip pasirinkusi, bučiau praradusi savo gyvenimą, – sakė ji. – Vienintelė problema dėl Emmanuelio ta, kad jis jaunesnis už mane.“