Darbą baigiantis JAV prezidentas Donaldas Trumpas dėl koronaviruso pandemijos buvo priverstas atšaukti praėjusių metų G-7 – pasaulio pažangiausių ekonomikų klubo – susitikimą.
Atskiri šalių lyderiai dar nepatvirtino savo planų dėl dalyvavimo, tačiau forumą ketinama surengti birželio 11–13 dienomis Karbis Bėjuje – pajūrio mieste pietvakarių Anglijoje esančiame Kornvalyje.
Spėjama, kad per pirmąjį per pastaruosius beveik dvejus metus G-7 lyderių asmeninį susitikimą daug dėmesio bus skiriama atsakui į COVID-19 ir klimato kaitai.
„G-7, kaip garsiausia demokratinių šalių grupė, jau ilgą laiką vaidina ryžtingų tarptautinių veiksmų didžiausiems iššūkiams spręsti katalizatoriaus vaidmenį“, – pareiškime cituojamas britų ministras pirmininkas Borisas Johnsonas.
„Koronavirusas, be abejo, yra destruktyviausia pastarųjų kartų jėga“, – sakė jis ir pabrėžė, jog „būtų teisinga geresnio atstatymo iššūkį spręsti susitelkiant atvirumo dvasia dėl šviesesnės ateities".
Septynių valstybių – Didžiosios Britanijos, Kanados, Prancūzijos, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir JAV – lyderiai ir ministrai pastaraisiais mėnesiais susitikdavo virtualiai.
Anot B.Johnsono kanceliarijos, premjeras ketina per viršūnių susitikimą pasisakyti už ekologišką kursą atsigaunant po pandemijos, taip pat paraginti G-7 nares vienytis, kad „ateitis būtų teisingesnė, žalesnė ir labiau klestinti“.
Britanija, 2021 metais rotacijos tvarka pirmininkaujanti G-7, pakvietė Australiją, Indiją ir Pietų Korėją dalyvauti susitikime turint kviestinių šalių statusą.
Vasarį JK taip pat perima pirmininkavimą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybai, o B.Johnsonas užsiminė siekiantis aktyvinti savo šalies tarptautinę veiklą, Britanijai pradedant eiti nauju keliu po „Brexito“.
Jungtinė Karalystė gruodį galutinai nutraukė 40 metų trukusią narystę Europos Sąjungoje.