„Išreiškiau susirūpinimą tiesiogiai Kinijos lyderiams“, – britų įstatymų leidėjams sakė Th.May per savaitinę klausimų ir atsakymų sesiją parlamente.
„Gyvybiškai svarbu, kad būtų gerbiamos Kinijos ir Britanijos bendroje deklaracijoje apibrėžta Honkongo plati autonomija, taip pat teisės ir laisvės“, – pridūrė ji, kalbėdama apie 1997-ųjų susitarimą dėl miesto perdavimo Kinijai.
Th.May pareiškė, kad ją „pribloškė“ pirmadienį prie Honkongo parlamento vykę smurtiniai protestai. Vis dėlto ji pabrėžė, kad šimtai tūkstančiai žmonių demonstravo „taikiai ir teisėtai“.
Keliomis valandomis anksčiau Pekinas pareiškė Londonui oficialų protestą po britų užsienio reikalų ministro Jeremy Hunto perspėjimo Kinijai dėl „rimtų pasekmių“, jei bus pažeista minėta deklaracija.
Vienas Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas nurodė, kad J.Huntas – kuris šiuo metu varžosi su buvusiu Londono meru Borisu Johnsonu dėl teisės vėliau šį mėnesį pakeisti Th.May premjero poste – „fantazuoja apie išblėsusią britų kolonializmo šlovę“.
Kinija jau antrą dieną iš eilės užsipuola J.Huntą dėl komentarų apie Honkongą krečiančius beprecedenčius protestus prieš Pekiną.
Pagal 1997 metų susitarimo sugrąžinti Honkongą Kinijai sąlygas, Honkongas turi teisių ir laisvių, neregėtų pagrindinėje Kinijos teritorijos dalyje. Vis tik protestuotojai kaltina Pekiną su nerinktų lyderių pagalba laužant šį susitarimą.