„Premjeras pavedė gynybos sekretoriui ištirti, kokius reaktyvinius lėktuvus galėtume suteikti, tačiau, kad būtų aišku, tai yra ilgalaikis sprendimas, o ne trumpalaikis pajėgumas, kurio Ukrainai dabar labiausiai reikia“, – sakė R.Sunako įgaliotas atstovas.
Jis pridūrė, kad sprendimas dėl reaktyvinių lėktuvų tiekimo Ukrainai dar nepriimtas, tačiau užtikrino, jog B.Wallace'as šį klausimą „aktyviai“ svarsto.
Pasak Dauningo gatvės, JK tikisi pavasarį priimti pirmuosius ukrainiečių pilotus, ir pridūrė, kad „nori, kad tai prasidėtų kuo greičiau“.
Premjero atstovas spaudai taip pat atkreipė dėmesį, jog reaktyviniai vakarietiški lėktuvai yra „sudėtinga karinė įranga“.
„Manome, kad teisinga tiekti [Ukrainai] trumpalaikę įrangą, tokią kaip „Challenger“ tankai, papildomi ginklai, ilgesnio nuotolio pasiekiamumą užtikrinančius pajėgumus, galinčius padėti laimėti karą dabar, bet taip pat svarbu žvelgti į vidutinės trukmės ir ilgalaikę perspektyvą, siekiant užtikrinti, kad Ukraina turėtų visus įmanomus jai reikalingus pajėgumus“, – pridurta Dauningo gatvės pranešime.