Britų žvalgybos reakcija į kaltinimus šnipinėjus D.Trumpą: „Tai visiškas absurdas“

Jungtinės Karalystės žvalgybos ir saugumo tarnyba GCHQ dažniausiai viešai nieko nekomentuoja, tačiau kai JAV Baltųjų rūmų spaudos sekretorius Seanas Spiceris pareiškė, kad britai padėjo Barackui Obamai šnipinėti Donaldą Trumpą, nesusilaikė, rašo „The Daily Telegraph“.
Seanas Spiceris
Seanas Spiceris / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

S.Spiceris Baltuosiuose rūmuose iš tiesų pakartojo „Fox News“ eteryje vieno teisinių temų analitiko Andrew Napolitano pasakytus žodžius, esą B.Obama pasinaudojo GCHQ pagalba šnipinėdamas „Trump Tower“ prieš pernykščius rinkimus.

GCHQ paprastai griežtai laikosi praktikos nekomentuoti jokių teiginių apie tarnybos veiklą, tačiau šį kartą atstovas pateikė komentarą.

„Įtarimai dėl GCHQ veiklos klausantis išrinktojo prezidento pokalbių, kuriuos paskelbė žiniasklaidos komentatorius Andrew Napolitano, yra nesąmonė. Tai yra visiškas absurdas, kurį reikėtų ignoruoti“, – teigė atstovas.

A.Napolitano konservatyvios, D.Trumpą dažnai palaikančios televizijos „Fox News“ eteryje pareiškė, kad jam trys šaltiniai žvalgyboje patvirtino, esą B.Obamos administracija naudojosi GCHQ pagalba šnipinėdama milijardierių.

O tokias mintis pasigavo ir S.Spiceris: „Juk taip B.Obama gauna informaciją, o nėra jokių amerikiečių pirštų atspaudų.“

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./GCHQ būstinė Jungtinėje Karalystėje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./GCHQ būstinė Jungtinėje Karalystėje

Jungtinės Karalystės Liberalų demokratų partijos lyderis Timas Farronas tokius S.Spicerio komentarus pavadino „gėdingais“.

T.Farronas: „D.Trumpas, bandydamas paslėpti savo gėdą, kelia grėsmę gyvybiškai svarbiems JAV ir Jungtinės Karalystės santykiams saugumo srityje.“

„D.Trumpas, bandydamas paslėpti savo gėdą, kelia grėsmę gyvybiškai svarbiems JAV ir Jungtinės Karalystės santykiams saugumo srityje“, – teigė T.Farronas, o „The Daily Telegraph“ šaltinis vyriausybėje pridėjo: „Tai visiška netiesa, tai, jei atvirai, absurdas.“

„Tokių klaidinimų kaina gali būti labai didelė“, – įspėjo ir Susan Rice, kuri dirbo B.Obamos patarėja nacionalinio saugumo klausimais.

JAV prezidentas D.Trumpas vis atkakliau spaudžiamas pateikti kokių nors įrodymų savo teiginiams apie tariamai B.Obamos inicijuotą jo pokalbių klausymąsi.

Pagal Jungtinės Karalystės įstatymus GCHQ žvalgybinius duomenis gali rinkti tik nacionalinio saugumo tikslais. Kaip „Reuters“ pabrėžė vienas britų pareigūnas, JAV prezidento rinkimai „akivaizdžiai neatitinka šio kriterijaus“.

Penktadienį paskelbta, kad JAV formaliai atsiprašė Jungtinės Karalystės. Esą tai „tiesiogiai padarė“ tas pats S.Spiceris ir D.Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Herbertas Raymondas MacMasteris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų