Po balandžio 4 dieną įvykusio balsavimo susiformavo susiskaldęs parlamentas.
Veterano premjero Boiko Borisovo centro dešinės partija GERB surinko daugiausiai balsų (27 proc.), bet nesugebėjo rasti partnerių naujai valdančiajai koalicijai.
To nepavyko padaryti ir prieš isteblišmentą nusistačiusiai į politiką pasukusio televizijos laidų vedėjo Slavio Trifonovo partijai, rinkimuose netikėtai laimėjusiai antrą vietą, taip pat trečioje vietoje atsidūrusiai Bulgarijos socialistų partijai.
„Kitą savaitę paleisiu parlamentą ir paskirsiu laikinąjį kabinetą“, – pareiškė prezidentas Rumenas Radevas.
„Esant tokiai situacijai, nauji rinkimai tikriausiai įvyks liepos 11 dieną“, – pridūrė jis.
Valstybės vadovas perspėjo, kad naujas balsavimas gali nulemti panašų susiskaldžiusį parlamentą ir sukelti naują politinę aklavietę, ragindamas partijas užmegzti dialogą, siekiant išvengti užsitęsusios politinės sumaišties.
Praėjusią vasarą įsiplieskę protestai prieš korupciją neišvertė iš posto B.Borisovo, nors ir sudavė stiprų smūgį šiam 61 metų politikui, pirmą kartą prie vyriausybės vairo stojusiam 2009-aisiais ir su dviem trumpomis pertraukomis dirbusiam tris kadencijas.
Demonstrantai kaltino B.Borisovą favoritizmu, priklausomybe nuo įtakingų oligarchų ir prokurorų panaudojimu kaip ginklu prieš politinius oponentus.
Tačiau nesant aiškios alternatyvos vyriausybės vadovui, analitikai vieningai perspėjo, kad skurdžiausiai Europos Sąjungos valstybei narei gresia ilgas politinio netikrumo laikotarpis, galintis sutrukdyti šalies atsigavimą nuo koronaviruso pandemijos.