Universitetą baigiantys studentai iš savo vietų išėjo tyliai, o tuo metu M.Pence'as gyrė vieną garsiausių katalikiškų aukštojo mokslo įstaigų JAV kaip „saviraiškos laisvės bastioną“. Suprask, kiti universitetai atsiliko.
„Šioje institucijoje išlaikyta civilizuota ir atvirų debatų atmosfera. Bet gerokai per daug studentų miestelių Amerikoje jau simbolizuoja kalbos kodai, saugios zonos, administracinio lygio politinis korektiškumas.
Visa tai – ne kas kita, o žodžio laisvės varžymai. Tokia praktika triuškina žinių siekimą ir mokymąsi“, – kalbėjo M.Pence'as.
Respublikonų partijos lyderiai jau kuris laikas viešai peikia JAV universitetų kovą su neapykantą skatinančia retorika, o homofobiškas akcijas vadina religinės laisvės ribojimu.
M.Pence'as kalbą pasakė, o studentai išėjo iš stadiono sekmadienį, kai diplomai buvo įteikiami 2081 studentui. Internete netrukus pasirodė įrašai, kuriuose matyti, kaip jaunuoliai palieka savo vietas. Aplinkui ir plojama, ir švilpiama.
Vienas palikusių savo vietą studentų – magistro studijas Notrdame baigęs 29-erių Luisas Miranda.
Jis teigė, kad studentai taip pasisakė ir prieš visą Donaldo Trumpo administraciją, ir prieš M.Pence'o pasisakymus jam dirbant Kongrese ir Indianos valstijos gubernatoriumi.
Anuomet M.Pence'as priešinosi pabėgėlių iš Sirijos priėmimui, taip pat pažėrė prieštaringų pasisakymų prieš homoseksualius ir translyčius asmenis.
M.Pence'o pasirodymas ceremonijoje įžeidė dalį studentų – įskaitant homoseksualius jaunuolius ir imigrantus.
„Žinoma, mums svarbi žodžio laisvė universitete. Bet diplomų įteikimo ceremonija – ne vieta politiniam dialogui. Tai – vieta švęsti visų mūsų sunkaus darbo vaisius“ – teigė L.Miranda.
Jis pridūrė, kad M.Pence'o pasirodymas ceremonijoje įžeidė dalį studentų – įskaitant homoseksualius jaunuolius ir imigrantus. Jiems nepriimtina D.Trumpo administracijos pozicija LGBT bendruomenės ir imigrantų teisių atžvilgiu.
Tokio protesto organizatoriai suskaičiavo, kad iš savo vietų demonstratyviai pakilo daugiau nei 100 studentų. Daugelis jų dėvėjo vaivorykštės spalvų ženkliukus ar buvo apsisiautę tokių pat spalvų vėliavas.
„Popiežius Pranciškus yra paraginęs pasaulį remti sirus pabėgėlius ir gerbti seksualinių mažumų teises“, – prieš ceremoniją išplatintame pranešime teigė protesto rengėjai.