„Manau, kad turime pripažinti faktą, jog rusai mano, kad jie su mumis kariauja“, – sakė R.Dearlove'as.
Buvusio žvalgybos vadovo komentarai pasirodė praėjus kelioms dienoms po to, kai Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas perspėjo, kad Rusijos vykdomas plataus masto karas Ukrainoje gali peraugti į „pasaulinį konfliktą“.
Pasak R.Dearlove'o, konfliktas jau peržengė Ukrainos sienas.
„Donaldas Tuskas pavadino tai prieškarine situacija, – kalbėjo jis. – Manau, kad jis klysta. Manau, kad tai tikras karas.“
R.Dearlove'as atkreipė dėmesį, kad Rusija vykdo hibridinį karą prieš Europą įvairiuose sektoriuose, apimantį sabotažo veiksmus ir „kai kuriuos labai agresyvius veiksmus“. Europos, Jungtinių Valstijų ir Jungtinės Karalystės žvalgybos tarnybų direktoriai apibūdino Rusiją kaip „laukinę“, sakė jis.
Rusijos specialiosios tarnybos buvo siejamos su sabotažo veiksmais visoje Europoje, įskaitant kibernetines atakas, šnipinėjimą ir kišimąsi į rinkimus. Nuo įstojimo į NATO 2023 m. Suomija skundžiasi suintensyvėjusiomis hibridinėmis atakomis pasienyje su Rusija.
Didėjant Rusijos agresijai, Vakarų koalicijai gali grėsti skilimas, nes artėjanti išrinktojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracija pranašauja Vašingtono paramos Europai, NATO ir Ukrainai pokyčius.
Dabar Vakarų valstybės atsidūrė „labai pavojingoje situacijoje“, įvertino R.Dearlove'as.
Nors buvęs britų žvalgybos vadovas mano, kad Vakarams būtų geriau pradėti derybas su Kremliumi, jis įspėjo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas greičiausiai nesutiks bendradarbiauti.
„Manau, kad esame labai sudėtingoje situacijoje, ir su Rusija tikriausiai geriau užmegzti tam tikrą dialogą, nei apskritai nekontaktuoti. Taigi neatmetu tokios galimybės“, – sakė jis.
„Tačiau manau, kad šiuo metu nesu tikras, ar Rusija yra tokios nuotaikos ar tokioje situacijoje, kad būtų labai lengva kalbėtis su Vladimiru Putinu“, – pridūrė R.Dearlove'as.