Buvęs D.Trumpo advokatas M.Cohenas naujoje knygoje: jam patinka, kaip V.Putinas valdo Rusiją

Ilgametis JAV prezidento Donaldo Trumpo advokatas ir „fikseris“ Michaelas Cohenas naujoje knygoje rašo, kad dabar perrinkimo siekiantis Amerikos lyderis žavisi tuo, kaip Vladimiras Putinas vadovauja Rusijai. Be to, D.Trumpas ir atvirai, ir slapčia siekė, kad Kremlius kištųsi į 2016 metų prezidento rinkimus, teigia „The Washington Post“.
Michaelas Cohenas
Michaelas Cohenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Knyga prekyboje pasirodys tik antradienį, bet daug JAV žiniasklaidos priemonių jau anksčiau gali susipažinti su jos turiniu. O jis – skandalingas.

M.Cohenas pasakoja apie įvairius aplink D.Trumpą besisukančius personažus, lygina Baltųjų rūmų aplinką su mafija, o save vadina „vienu Trumpo blogų vyrukų“. Patį JAV prezidentą M.Cohenas vadina „apgaviku, melagiu, sukčiumi, chuliganu, rasistu, plėšrūnu“.

Daug dėmesio skiriama teiginiams, koks D.Trumpas neva rasistas. Milijardierius esą „nekenčia ir niekina“ savo pirmtaką Baracką Obamą – pirmąjį ir kol kas vienintelį afroamerikietį JAV prezidentą.

„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas
„Scanpix“/AP nuotr./Donaldas Trumpas

M.Cohenas knygą parašė kalėjime. Jis atlieka trejų metų laisvės atėmimo bausmę už rinkimų kampanijos finansavimo taisyklių pažeidimus, mokesčių slėpimą ir melavimą Kongresui.

Visų pirma myli pinigus

Anot M.Coheno, kurį D.Trumpas dabar vadina išdaviku, JAV prezidento susižavėjimą Rusjos autokratu V.Putinu galima paaiškinti paprasčiau nei mano kritikai.

Esą visų pirma D.Trumpas myli pinigus – ir klaidingai mano ar bent manė, kad V.Putinas yra „turtingiausias pasaulyje žmogus, keliskart lenkiantis kitus“.

„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas
„Scanpix“/ITAR-TASS nuotr./Vladimiras Putinas ir Donaldas Trumpas

Suprask, D.Trumpas mėgsta V.Putiną, nes Rusijos prezidentas sugebėjo „užvaldyti visą šalį ir jai vadovauti kaip asmeninei kompanijai – kaip „Trump Organization“.

Esą per 2016-ųjų prezidento rinkimų kampaniją D.Trumpas ėmė girti V.Putiną vien norėdamas jam įsiteikti ir pabandyti užsitikrinti prieigą prie rusiškų pinigų po pralaimėjimo demokratei Hillary Clinton. Vieša paslaptis, kad pats D.Trumpas netikėjo galintis nugalėti varžovę.

Tiesa, anot M.Coheno, D.Trumpas pamažu pats ėmė suvokti, kaip V.Putinas nekenčia H.Clinton – Rusijos lyderis kaltino demokratę kišusis į šalies reikalus, kai 2010-2011 metais Maskvoje kilo dideli protestai, o juos parėmė tuometė JAV valstybės sekretorė.

Kaip rašoma knygoje, D.Trumpo aplinkoje pradėta svarstyti, ar V.Putinas negalėtų padėti milijardieriui per rinkimus JAV.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Hillary Clinton

„Nors tai galėjo atrodyti kaip susimokymas su Rusija, tai tebuvo bendro intereso kuo įmanoma labiau pakenkti Hillary Clinton susiliejimas – įskaitant kišimąsi į rinkimus. Visa tai Trumpui nekėlė jokių emocijų ar nerimo“, – rašo M.Cohenas.

Svajonės apie projektą Maskvoje

Kita vertus, kritikai jau pastebėjo, kad M.Coheno knygoje nerašoma nieko, ko jau nebūtų specialiojo prokuroro Roberto Muellerio tyrimo dėl Rusijos kišimosi į 2016 metų JAV prezidento rinkimus ir galimo susimokymo su D.Trumpo aplinka medžiaga.

O ir dabar aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas pareiškė, kad M.Coheno teiginiai neturi jokio pagrindo – esą jau ne vienas tyrimas parodė, kad D.Trumpo kampanijos komanda nebuvo susimokiusi su Maskva.

M.Cohenas taip pat rašo, kad D.Trumpas V.Putiną vis pagiria siekdamas, jog Maskvoje pagaliau būtų uždegta žalia šviesa dangoraižio „Trump Tower“ statyboms.

„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Cohenas
„Scanpix“/AP nuotr./Michaelas Cohenas

Apie šį projektą D.Trumpas ir kiti Trumpai iš tiesų svajoja jau senokai – pastatas siektų 120 aukštų, o 30 iš jų užimtų viešbutis, kuriame veiktų Ivankos Trumpo vardo SPA, restoranai. Be to, būtų įrengta 230 prabangių apartamentų Rusijos oligarchams ir politikams.

D.Trumpas mėgsta V.Putiną, nes Rusijos prezidentas sugebėjo „užvaldyti visą šalį ir jai vadovauti kaip asmeninei kompanijai – kaip „Trump Organization“.

„Planuota padovanoti patį prabangiausią butą Rusijos prezidentui ir taip jam įsiteikti. Jam (Trumpui, – red.) visiškai nesvarbios patriotizmo ir valstybės išdavystės sąvokos. Trumpas tik siekė pats uždirbti kuo daugiau pinigų“, – rašo M.Cohenas.

D.Trumpas vėliau tikino niekada neužsiėmęs ir nesiekęs užsiimti verslu Rusijoje. Bet M.Cohenas plačiai rašo, kaip turtuolis jam dar 2015 metų rudenį, kai jau buvo paskelbęs apie dalyvavimą prezidento rinkimuose, pavedė rūpintis potencialiu projektu Maskvoje.

Esą tokia užduotis jam atiteko, nes D.Trumpo vaikai nemėgsta Felixo Saterio – spalvingo rusų kilmės amerikiečio verslininko, kuris iki tol veikė kaip tarpininkas „Trump Organization“ kalbantis su Kremliui artimais rusų investuotojais.

Vida Press nuotr./Ivanka Trump
Vida Press nuotr./Ivanka Trump

„Bet visa Trumpų šeima tikrai žinojo apie projektą. Ivana, kuri dabar dirba Baltųjų rūmų patarėja, net pati siūlė idėjas dangoraižiui“, – pažymi M.Cohenas.

Panieka juodaodžiams

Anot knygos autoriaus, D.Trumpas taip pat vis pasako rasistiškų frazių – ir apie JAV rinkėjų grupes, ir apie kitų šalių lyderius.

Kaip rašo M.Cohenas, per 2016 metų rinkimų kampaniją D.Trumpas niekinamai atsiliepė apie JAV etnines mažumas, kurias vadino „ne mano žmonėmis“.

„Aš niekada negausiu ispanakalbių balsų. Kaip ir juodaodžiai, jie per kvaili, kad balsuotų už Trumpą“, – esą skundėsi D.Trumpas, nuo kurio kliuvo ir B.Obamai, ir net velioniui Pietų Afrikos Respublikos lyderiui Nelsonui Mandelai.

„Scanpix“/AP nuotr./Barackas Obama
„Scanpix“/AP nuotr./Barackas Obama

Apie B.Obamą D.Trumpas esą kalbėjo daug ir dažnai – jis teigė, kad buvęs JAV prezidentas į Harvardo teisės mokyklą ir Kolumbijos universitetą Niujorką pateko tik dėl „su*iktos pozityvios diskriminacijos“.

Mandela su*iko visą šalį. Dabar ji (PAR, – red.) yra purvina skylė. Su*iktas Mandela. Jis nebuvo lyderis.

Anot M.Coheno, D.Trumpas nemėgsta visų juodaodžių, o kartą, piktindamasis B.Obama, esą pasakė: „Parodykite nors vieną juodaodžio vadovaujamą šalį, kuri nebūtų purvina skylė. Visos jos yra visiškoi tualetai.“

O kai 2013 metais mirė N.Mandela, D.Trumpas neva pareiškė, kad šis ilgametis kovotojas prieš apartheidą „nebuvo tikras lyderis – toks, kurį gerbčiau“.

„Mandela su*iko visą šalį. Dabar ji (PAR, – red.) yra purvina skylė. Su*iktas Mandela. Jis nebuvo lyderis“, – esą griaudėjo D.Trumpas.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nelsonas Mandela 2008-aisiais
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Nelsonas Mandela 2008-aisiais

M.Cohenas, beje, mano, kad D.Trumpas niekada taikiai nepaliks Baltųjų rūmų, nes esą žino, jog jam tektų keliauti už grotų.

„Visi šie skandalai, iškilę pastaraisiais mėnesiais, tęsis ir toliau. Jei Trumpas laimės dar ketverius metus, tai bus tik ledkalnio viršūnė.

Esu tikras, kad Trumpas žino, jog jam grės kalėjimas pasitraukus iš pareigų“, – rašo nuo šių metų liepos namų arešto sąlygomis laisvės atėmimo bausmę atliekantis buvęs D.Trumpo patikėtinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai