2017 05 01 /13:10

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas grįžta į politiką

Buvęs Didžiosios Britanijos premjeras Tony Blairas paskelbė grįžtantis į politiką tam, kad „kovotų su Brexit“.
Tony Blairas
Tony Blairas / „Scanpix“/„PA Wire“/„Press Association Images“ nuotr.

Nuo 1994 iki 2007 m. leiboristų partijai vadovavęs T.Blairas teigė nedalyvausiantis birželio 8 dienos rinkimuose, bet norįs prieš Didžiajai Britanijai paliekant Europos Sąjungą „kurti judėjimą, kuris formuotų diskusijas dėl politikos“.

T.Blairas, kuris yra stiprus Europos Sąjungos šalininkas, teigimu, britų rinkėjai turi turėti teisę persigalvoti dėl „Brexit“ sužinoję išstojimo sąlygas.

Pagal naujausias apklausas, opozicinė leiboristų partija smarkiai atsilieka nuo valdančiųjų konservatorių.

63 metų T.Blairas, nuo 1997-ųjų dešimtmetį dirbęs premjero poste ir labiausiai žinomas dėl savo vaidmens Irako kare, sakė žinantis, kad dėl savo naujausio apsisprendimo sulauks įnirtingos kritikos.

Tačiau šis uolus ES šalininkas, po pasitraukimo iš valdžios daugiausiai dirbęs sprendžiant Artimųjų ir Afrikos problemas, sakė vis tiek norintis „susitepti rankas“ ir sugrįžti į politikos sceną. Pasak T.Blairo, rinkėjams reikia suteikti galimybę persigalvoti, kai taps aišku, kokios bus galutinės pasitraukimo iš ES sąlygos.

„Šis „Brexit“ reikalas suteikė man tiesioginės motyvacijos labiau įsitraukti į politiką, – laikraščiui „Daily Mirror“ sakė T.Blairas. – Reikia susitepti rankas, ir aš tai padarysiu.“

„Žinau, kad vos iškišiu galvą pro duris, ant manęs bus išlietas kibiras pamazgų, bet esu tikrai aistringai nusiteikęs dėl šio dalyko“, – aiškino jis.

„Nenoriu atsidurti padėtyje, kai išgyvename šį istorijos momentą, o aš nieko nebūčiau pasakęs – tai reikštų, kad man ši šalis nerūpi. Bet man rūpi, – pridūrė ekspremjeras. – Nesu tikras, ar galiu kažką paversti politiniu judėjimu, bet manau, esama tam tikrų idėjų, kurias žmonės palaikytų.“

T.Blairas sakė, kad jo pastangos nebūtų kvietimas nepaisyti referendumo, per kurį buvo nubalsuota už išstojimą iš Europos Sąjungos.

Vis dėlto jis pažymėjo, kad pasitraukti iš Europos bendrosios rinkos ir siekti laisvosios prekybos sutarties su Bendrija, kaip planuoja konservatorė Theresa May, reikštų savanoriškai „pasišalinti“ iš Europos aukščiausios lygos.

Likus kelioms savaitėms iki Th.May inicijuotų pirmalaikių rinkimų apklausos rodo, kad Konservatorių partija išlieka daug populiaresnė už leiboristus.

T.Blairas, vadovaudamas Leiboristų partijai laimėjęs trejus iš eilės visuotinius rinkimus, atstovauja šios partijos frakcijai, esančiai arčiausiai politinio centro. Leiboristų dabartinis lyderis Jeremy Corbynas yra partijos kairiojo sparno, nepatenkinto T.Blairo ir jo šalininkų vykdyta politika, atstovas.

„Jeigu nepateiksite atsakymų ateičiai – nelaimėsite“, – perspėjo T.Blairas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų