Atsakymas – psichologijoje?
Pastarosiomis dienomis socialiniuose tinkluose imta dalytis M.Pompeo portretais ir jo kaklo nuotraukomis stambiu planu. Šiose ant kaklo matyti tamsi dėmė, iš kurios internautai padarė išvadą: akivaizdu, kad vyras nešioja kaukę.
Po raukšle prie pat marškinių apykaklės yra gerokai tamsiau, tad atrodo, lyg tai būtų papildomas odos sluoksnis – tarytum ant galvos užsimautos kaukės kraštas.
Vienas „Twitter“ vartotojas prie trijų M.Pompeo nuotraukų ir dar vienos, kurioje matyti suguldytos tikroviškos vyrų kaukės, paaiškino: „Kaukė: kilusi iš lotynų kalbos žodžio persona, reiškiančio „kaukė“ (pirmoji šio žodžio reikšmė yra „asmuo“, „individas“, bet jis, be kita ko, reiškia ir „personažas“, taip pat – „kaukė“ – red. past.).
Psichologijoje „personos“ koncepciją (tai esanti asmenybė, kurią žmogus pateikia kitiems ir kuri skiriasi nuo jo tikrojo „aš“ – red. past.) sukūrė šveicarų psichologas Carlas Jungas, susiedamas ją su „kauke“, kuri naudojama paslėpti tikrąją žmogaus prigimtį (vadinamą anima – „siela“).“
Kitas „Twitter“ vartotojas prie tų pačių trijų M.Pompeo atvaizdų pridėjo klijų „POXI-Ran“, tinkamų medienai, laminatui ir lanksčioms medžiagoms (audiniui, gumai, odai) klijuoti, nuotrauką.
„JAV jie neparduodami, ajajajajaj“, – ironizuodamas pakomentavo jis.
Nebevalgo net bulvyčių
Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad interneto komentatoriai teisūs, vaizdui, kuris matomas nuotraukose, yra paaiškinimas, – M.Pompeo neseniai numetė itin daug svorio.
Vienas iš nedaugelio svarbiausių Donaldo Trumpo komandos žmonių, kurie išdirbo visą prezidento kadenciją (iš pradžių – Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) vadovo, vėliau – valstybės sekretoriaus pareigose), M.Pompeo buvo nuolat matomas viešumoje. Daugeliui tikriausiai įsiminė jo toli gražu ne liekna figūra.
Praėjus metams, kai D.Trumpas nebeeina JAV vadovo pareigų, 58-erių teisininkas, buvęs kariškis, verslininkas ir Atstovų rūmų narys vėl atsidūrė žiniasklaidos dėmesio centre. Šįkart – ne dėl savo pareigų, o išvaizdos.
Sausio pradžioje įvairiose žiniasklaidos priemonėse nuo JAV iki Indijos, nuo nacionalinių dienraščių ir televizijų iki verslo bei vietos leidinių pasipylė straipsniai apie jos pasikeitimą. M.Pompeo neslėpė per pusmetį numetęs 90 svarų (41 kg), atvirai pasakojo, kodėl ir kaip tai padarė.
Dienraščiui „New York Post“ jis atskleidė, kad lūžis įvyko pernai birželio 14-ąją, kai atsistojęs ant svarstyklių pirmąkart gyvenime pamatė beveik 300 svarų (apie 135 kg). Kitą rytą nubudęs suprato, kad reikia kažko imtis, tad ėmė beveik kasdien mankštintis, pakeitė mitybą (gyrėsi, kad mėgstamų skrudintų bulvyčių nevalgė nuo birželio).
Vyras savo namo rūsyje įsirengė sporto salę – įsigijo štangų, ėjimo treniruoklį, o sportui skirdavo po pusvalandį 5-6 kartus per savaitę. Jis tikino viską daręs savarankiškai, be trenerio ar dietologo konsultacijų.
Anot M.Pompeo, svoris ėmė stipriai augti 2010-aisiais, kai buvo išrinktas į parlamentą. Tuomet prasidėjo sūrainiai ir saldėsiai, kurių nuolat būdavo prie kompiuterio, dirbant iki išnaktų. Tokį maistą jis užsisakydavo net viešbučiuose, kuriuose apsistodavo per vizitus į užsienį.
40 kg per 6 mėn. – neįmanoma?
Bene pirmasis M.Pompeo figūros pokyčius dar spalį pastebėjo Honkonge dirbantis „The Economist“ verslo ir finansų žurnalistas Mike’as Birdas.
Jis tuomet „Twitter“ retoriškai paklausė: „Kodėl dar niekas neaprašė M.Pompeo dietos ypatybių?“ ir pasidalijo nuotrauka, kurioje politikas atrodė akivaizdžiai lieknesnis.
Komentatoriai internete padarė išvadą, esą buvęs valstybės sekretorius taip ruošiasi 2024 m. prezidento rinkimams. Į tai pats M.Pompeo atsakė juoku.
„Tiesa yra tokia, kad tikrai ruošiuosi 2044-iesiems ir dar tikiuosi kur nors būti ir 2054-aisiais”, – interviu „New York Post“ sakė jis.
Vyro teigimu, sveriant mažiau geriau tinka drabužiai, atsirado daugiau energijos, bet labiausiai esą norisi kuo ilgiau gyventi dėl savo šeimos ir daugybės anūkų.
Žmonės pat ėmė spėlioti, ar M.Pompeo neatlikta skrandžio mažinimo operacija, bet tokias spekuliacijas jis pavadino „bjauriomis ir netiksliomis“. Esą nebuvo jokių triukų ir gudrybių, chirurgijos ir samdytų profesionalų.
Atsirado ir daugiau abejojančių, ar tikrai vyras sugebėjo tokiomis paprastomis priemonėmis, kaip pasakojo, per tokį laiką numesti tokį didelį svorį.
„Dariau tai 20 metų ir niekada nemačiau nieko panašaus, – portalui kansascity.com tvirtino bene geriausiu Kanzas Sityje asmeniniu treneriu laikomas Micah LaCerte. – Jis (M.Pompeo – red. past.) turėjo laikytis grietos bado dietos, galbūt visiškai nevartodamas angliavandenių.“
Bet net ir tuomet esą nebūtų pakakę vos pusvalandžio mankštos. M.LaCerte įsitikinimu, 90 svarų per pusę metų yra neįtikėtinas rezultatas, ypač atsižvelgiant į M.Pompeo amžių, nebent jis kasdien būtų mankštinęsis ištisas valandas.
Ilgamečio kūno rengybos trenerio iš Niujorko Alo Rose’o žodžiais, nors teoriškai toks rezultatas įmanomas, jį vargiai būtų galima pasiekti be chirurgijos, vaistų ar kitų ekstremalių priemonių. Be to, tiek svorio numesti per tokį trumpą laiką esą bet kokiu atveju nesveika.
65-erių vyras kasryt keliasi 3.30 val. ir kelias valandas treniruojasi. Todėl pastebėjo M.Pompeo figūros pokyčius, mat šis retkarčiais pasirodo įvairiose TV laidose, ir susirūpino dėl to: „Jo veidas yra sukritęs, oda neatrodo gerai. Jis perėjo nuo vieno kraštutinumo prie kito.“
Akivaizdžiai antsvorio turėjęs vyras gerokai sulieknėjo, bet oda dėl to nesusitraukė. Numetus daug svorio atsiranda odos perteklius, kartais ji gali atrodyti net kaip subliūškęs balionas. Kaip tik tuo galima paaiškinti raukšles ir jų metamus šešėlius ant M.Pompeo kaklo.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.