F.W.de Klerkas savaitgalį, pablogėjus N.Mandelos būklei, sutrumpino savo vizitą Europoje ir pats sunegalavo. Šeštadienį sugrįžęs iš kelionės 77 metų buvęs prezidentas pasijuto blogai ir apsilankė pas savo gydytoją.
„Specialistas rekomendavo nedelsiant implantuoti širdies stimuliatorių“, – informavo jo atstovas Dave'as Stewardas.
„Tai įprasta procedūra. Ligoninėje jis praleis vieną naktį“, – pridūrė atstovas.
Keiptauno ligoninėje implantuotas prietaisas padės reguliuoti F.W.de Klerko širdies ritmą.
Tuo tarpu 94-ių N.Mandela jau 25-tą dieną yra slaugomas Pretorijos ligoninėje, į kurią pateko dėl atsinaujinusios plaučių infekcijos. Pirmadienį PAR prezidentūra informavo, kad N.Mandela yra kritiškos, bet stabilios būklės.
Buvęs radikaliųjų šalininkas F.W.de Klerkas panaikino apartheido režimą ir 1990 metais nurodė paleisti iš kalėjimo N.Mandelą, ir tai iš esmės pakeitė PAR istoriją. Abiejų buvusių prezidentų santykiai buvo gana įtempti dar nuo netvarių jųdviejų derybų dėl perėjimo nuo apartheido prie demokratijos.
Galiausiai jų derybas lydėjo sėkmė, ir abu oponentai pasidalijo 1993-ųjų Nobelio premiją, likus metams iki pirmųjų PAR rinkimų, kuriuose galėjo dalyvauti visų rasių žmonės ir kurie atvedė N.Mandelą į valdžią.
Johanesburge antradienį vykusiose valdančiojo Afrikos nacionalinio kongreso (ANC) surengtose masinėse pamaldose į jas susirinkę šimtai N.Mandelos šalininkų meldėsi už savo kovos su apartheidu didvyrį.
„Senatvė nėra prakeiksmas – ji yra palaiminimas“, – sakė ANC generalinis sekretorius Gwede Mantashe susirinkusiesiems prie kongreso būstinės, kurią puošė milžiniškas N.Mandelos atvaizdas.
„Mūsų nevargina, kad mūsų dievaitis yra senas. Mes vis tiek norime, kad jis ilgai gyventų“, – kalbėjo G.Mantashe.
Jį papildė ANC pirmininkė Baleka Mbete: „Mes tikimės, kad jūs išeisite iš ligoninės. Mes dar norime pasimokyti iš jūsų.“