Buvęs Prancūzijos prezidentas V.Giscard'as d'Estaing'as palaidotas per kuklią ceremoniją

Buvęs Prancūzijos prezidentas Valery Giscard'as d'Estaing'as, savo šalyje gerbiamas už socialines ir technologijų reformas bei svarbesnio Paryžiaus vaidmens Europoje užtikrinimą, šeštadienį buvo palaidotas per kuklią privačią ceremoniją, kurioje dalyvavo tik šeimos nariai ir artimiausi velionio draugai.
V.Giscardas d'Estaingas
V.Giscardas d'Estaingas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tokios nedidelės ceremonijos prieš mirtį pageidavo V.Giscard'as d'Estaing'as, vadovavęs Prancūzijai 1974–1981 metais ir praeitą trečiadienį miręs nuo koronavirusinės infekcijos, būdamas 94 metų. Laidotuvėse dalyvavo apie 40 žmonių.

Ceremonija Otono miestelyje Prancūzijos centriniame Luaros regione, kur jis gyveno, labai skyrėsi nuo iškilmingo atsisveikinimo su buvusiu prezidentu Jacques'u Chiracu, mirusiu praeitais metais.

Atsisveikinti su Paryžiuje pašarvotu J.Chiracu buvo susirinkę tūkstančiai žmonių, o jo laidotuvių pamaldose Šv.Sulpicijaus bažnyčioje dalyvavo visi tebegyvenantys Prancūzijos buvę lyderiai.

Ta ceremonija 2019 metų rugsėjį taip pat buvo paskutinis kartas, kai V. Giscard'as d'Estaing'as buvo matytas viešumoje.

„Prezidentas norėjo, kad laidotuvės vyktų griežtai privačioje šeimos aplinkoje“, – penktadienį naujienų agentūrai sakė velionio lyderio sūnus Henri Giscard'as d'Estaing'as .

„Paaiškėjo, kad esant tokioms aplinkybėms [dėl COVID-19 pandemijos] nebūtų buvę kito pasirinkimo. Dėl to bus tik šeimos nariai ir žmonės, gyvenantys aplink mus Otone“, – aiškino jis.

Per laidotuves, vykusias prižiūrint policijai, buvusio prezidento karstas, uždengtas Prancūzijos ir Europos Sąjungos vėliavomis, buvo įneštas į Šv.Hilarijaus bažnyčia Otone, sakė vienas AFP korespondentas.

Prezidento Emmanuelio Macrono [Emaniuelio Makrono] įsaku Prancūzijoje trečiadienį bus paskelbtas nacionalinis gedulas. Žmonės galės išreikšti savo pagarbą velioniui įrašais miestų rotušese padėtose atminimo knygose.

Vadovaujant V.Giscard'ui d'Estaing'ui Prancūzija padarė didelę pažangą vystydama branduolinę energetiką, greitųjų geležinkelių tinklą, taip pat įteisino abortus.

Šis prezidentas taip pat užtikrintų, kad Paryžius taptų Europos širdimi, išplėtojęs pokario partnerystę su Vokietija. V.Giscard'as d'Estaing'as taip pat atliko svarbų vaidmenį formuojant galingiausių valstybių klubą – Didįjį septynetą (G-7).

Tačiau pastangas atlikti dar ambicingesnį vaidmenį šalies ir tarptautinėje arenoje 1981 metais nutraukė pralaimėjimas per įtemptus rinkimus socialistui Francois Mitterrand'ui, vadovavusiam Prancūzijai tolesnius 14 metų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų