2021 03 02 /15:08

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis M.Gorbačiovas karantine mini 90-ąjį gimtadienį

Buvęs Sovietų Sąjungos lyderis Michailas Gorbačiovas, ėmęsis ekonominių ir politinių reformų, paskatinusių sovietų imperijos žlugimą, antradienį karantine mini savo 90-ąjį gimtadienį ir, kaip visi žmonės, yra „pavargęs“ nuo suvaržymų, taikomų dėl koronaviruso pandemijos, sakė jo atstovas spaudai.
Michailas Gorbačiovas
Michailas Gorbačiovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Garbingos sukakties proga M.Gorbačiovas sulaukė sveikinimų iš virtinės pasaulio lyderių, pradedant Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, JAV vadovu Joe Bidenu ir baigiant Vokietijos kanclere Angela Merkel, sakė jo atstovas.

„Per pandemiją jis karantinuojasi ligoninėje“, – naujienų agentūrai AFP sakė Gorbačiovo fondo atstovas Vladimiras Poliakovas.

„Jis, kaip ir visi mes, jaučiasi pavargęs nuo viso šito“, – pridūrė jis.

Anot V.Poliakovo, M.Gorbačiovas, gimtadienį sutiksiantis su šeima ir draugais, sulaukė daugybės sveikinimo žinučių iš viso pasaulio.

Jis pridūrė, kad M.Gorbačiovas su artimaisiais ir draugais bendraus laikydamasis socialinio atstumo, galbūt – vaizdo ryšiu.

„Viską parengėme“, – sakė V.Poliakovas.

Kiek anksčiau antradienį paskelbtoje sveikinimo žinutėje V.Putinas pažymėjo, kad M.Gorbačiovas buvo „išskirtinis“ politikas, padėjęs pakeisti pasaulio istoriją.

„Jūs pelnytai priklausote šviesioms ir išskirtinėms asmenybėms, įžymiems moderniųjų laikų valstybininkams, reikšmingai paveikusiems šalies ir pasaulio istorijos tėkmę“, – rašė V. Putinas sveikinime, kurį paskelbė Kremlius.

Rusijos vadovas gyrė M.Gorbačiovo „energiją ir kūrybinį potencialą“, pažymėjęs, kad buvęs Sovietų Sąjungos lyderis daugelį metų užsiėmė humanitariniais ir kitokiais projektais.

V.Putino ir M.Gorbačiovo santykiai buvo komplikuoti. M.Gorbačiovas nevengdavo neaštriai pakritikuoti buvusį KGB karininką, o kartais vadindavo jį Rusijos stabilaus vystymosi garantu.

V.Putinas panaikino beveik viską, ką stengėsi pasiekti buvęs Sovietų Sąjungos lyderis užtikrinant laisves, tokias kaip susirinkimų laisvė ir žodžio laisvė.

Rusijos prezidentas SSRS subyrėjimą yra pavadinęs didžiausia XX amžiaus geopolitine katastrofa.

V.Poliakovas sakė, kad būdamas izoliacijoje M.Gorbačiovas tęsia darbą.

„Jis redaguoja knygas ir straipsnius“, – nurodė jis.

„Drąsa ir sąžiningumas“

Kiek anksčiau antradienį paskelbtoje sveikinimo žinutėje V.Putinas pažymėjo, kad M.Gorbačiovas buvo „išskirtinis“ politikas, padėjęs pakeisti pasaulio istoriją.

„Jūs pelnytai priklausote šviesioms ir išskirtinėms asmenybėms, įžymiems moderniųjų laikų valstybininkams, reikšmingai paveikusiems šalies ir pasaulio istorijos tėkmę“, – rašė V.Putinas sveikinime, kurį paskelbė Kremlius.

Rusijos vadovas gyrė M.Gorbačiovo „energiją ir kūrybinį potencialą“, pažymėjęs, kad buvęs Sovietų Sąjungos lyderis daugelį metų užsiėmė humanitariniais ir kitokiais projektais.

V. Putino ir M. Gorbačiovo santykiai buvo komplikuoti. M. Gorbačiovas nevengdavo neaštriai pakritikuoti buvusį KGB karininką, bet kartais vadindavo jį Rusijos stabilaus vystymosi garantu.

V.Putinas panaikino beveik viską, ką stengėsi pasiekti buvęs Sovietų Sąjungos lyderis, įskaitant susirinkimų ir žodžio laisvę.

Rusijos prezidentas SSRS subyrėjimą yra pavadinęs didžiausia XX amžiaus geopolitine katastrofa.

A.Merkel sakė, kad Vokietijos žmonės nepamirš M. Gorbačiovo indėlio į šalies susivienijimą.

„Šiandien galite didžiuodamasis prisiminti savo gyvenimo darbą“, – sakė ji.

JK ministras pirmininkas Borisas Johnsonas sakė, kad neblėsta jo ir visų britų „susižavėjimas drąsa ir sąžiningumu“, kuriuos M.Gorbačiovas pademonstravo „taikiai užbaigdamas Šaltąjį karą“.

M.Gorbačiovas yra gerbiamas Vakaruose, tačiau jo reputacija Rusijoje išlieka prieštaringa.

Vis dėlto net Kremliui palankus laikraštis „Moskovskij komsomolec“ antradienį rašė, kad M. Gorbačiovas turi ką švęsti.

„Jis yra pirmasis lyderis per šalies tūkstančio metų istoriją, savanoriškai atsistatydinęs iš savo posto ir likęs gyvas bei laisvas“, – rašė dienraštis.

Vyriausybės laikraštis „Rossijskaja gazeta“ užsiminė, kad Sovietų Sąjungos subyrėjimas galiausiai nėra jo kaltė.

„Gorbačiovas atėjo per vėlai. Buvo labai sunku sustabdyti tą žlugimą. Gorbačiovas atėjo per anksti. Mes anuomet nebuvome pasirengę įvertinti ir įgyvendinti to, kas sumanyta“, – rašė laikraštis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų