Libano institucijos jau yra pareiškusios, kad C.Ghosnas, turintis Prancūzijos, Libano ir Brazilijos pilietybes, atvyko į šalį legaliai ir kad Beirutas nėra sudaręs ekstradicijos susitarimo su Japonija.
Su naujienų agentūra AFP kalbėjęs pareigūnas, prašęs neatskleisti jo pavardės, teigė, jog tikimasi, kad šaukimas atvykti C.Ghosnui bus įteiktas kitą savaitę, kadangi Libanas gavo Interpolo „raudonąjį perspėjimą“ dėl iš Japonijos pabėgusio automobilių pramonės magnato.
„Libano teismų sistema privalo jį išklausyti. Tačiau ji vis tiek gali nuspręsti, ar jį suimti, ar leisti likti laisvėje“, – teigė pareigūnas ir pridūrė, kad C.Ghosnas gali būti iškviestas atvykti pas prokurorus sausio 7 ar 8 dienomis.
C.Ghosnas, kadaise vienas geriausiai apmokamų Japonijos įmonių vadovu, buvo suimtas 2018 metų lapkritį, o nuo balandžio mėnesio jam buvo skirtas namų areštas. Verslininkui Japonijoje pareikšti keli kaltinimai finansiniais pažeidimais.
Teigdamas, kad Japonijos teismų sistema yra „nesąžininga“ ir kad baiminasi neteisingo teismo proceso, C.Ghosnas gruodžio 30 dieną privačiu lėktuvu išskrido iš Japonijos į Beirutą per Stambulą, pažeisdamas paleidimo už užstatą sąlygas.
Tikslios milijonieriaus pabėgimo aplinkybės dar nėra žinomos.
65 metų verslininkas pažadėjo kitą savaitę pabendrauti su žiniasklaidos atstovais Beirute.
„Aš nebėgau nuo teisingumo – bėgau nuo neteisybės ir politinio persekiojimo“, – gruodžio 31 dienos pareiškime teigė C.Ghosnas.
Interpolo „raudonasis perspėjimas“ yra prašymas policijai laikinai suimti asmenį, kol jis bus išduotas kitai valstybei, kol bus jai perduotas ar kol bus imtasi panašių teisinių veiksmų. Tai nėra arešto orderis.
Šiuo metu Japonija atlieka tyrimą, kaip C.Ghosnas sugebėjo pabėgti iš šalies, tuo tarpu Turkija sulaikė septynis asmenis, įtariamus pagalba C.Ghosnui Stambule, kur verslininkas persėdo į kitą privatų lėktuvą pakeliui į Libaną.
C.Ghosnas, gimęs Brazilijoje, dalį gyvenimo praleido Libane, kur jam priklauso kelių svarbių verslo įmonių ir bendrovių akcijų paketai.