Anot jo, toks sulyginimas sukėlė šoką, tačiau ir atkreipė dėmesį į siaubingus dalykus, kuriuos V.Putinas išdarinėja Ukrainoje, nekalbant apie jo paties šalį.
Autorius komentare rašo, kad V.Putinas Ukrainos užgrobimui naudoja Rusijos armiją su uniformomis be skiriamųjų ženklų ir Maskvos nupirktus „separatistus“ ir visa tai paslėpta po melo uždanga, kuri priverstų parausti net nacių propagandistą Josephą Goebbelsą. Visa tai daroma tam, kad būtų sustabdytos reformos Ukrainoje, ir iš baimės, jog jos patiems rusams gali pasirodyti patrauklesnės, nei jų šalyje vešinti kleptokratija.
Jis įsitikinęs, kad Ukrainos ateities klausimas yra svarbesnis už karą prieš „Islamo valstybės“ džihadistus.
Jei nusikaltėlis V.Putinas liks nenubaustas už tai, kad bando užkirsti kelią Ukrainai tapti demokratiška šalimi, visos greta Rusijos esančios provakarietiškos šalys bus pavojuje.
„V.Putinas bijo, kad europietiškomis vertybėmis norinčiai gyventi Ukrainai tai pavyks ir ji taps šalimi su žmogaus teisėmis ir žodžio laisve. Už šias vertybes ukrainiečiai dabar aukoja savo gyvybes“, – Davoso forume pareiškė Ukrainos finansų ministrė Natalija Jaresko.
Anot apžvalgininko, JAV ir Vokietija atliko gerą darbą paskelbdamos sankcijas Rusijai, o JAV prezidentas Barackas Obama nusprendė pavasarį padėti Ukrainos kariuomenei būti labiau pasirengusia atmušti apie 9 tūkst. į šalį įsiveržusių Rusijos karių.
„Ukrainai kitais metais reikės 15 mlrd. dolerių paskolos ekonomikos stabilizavimui, pastaruosius 20 metų ukrainiečius skandino valdžioje klestėjusi korupcija. Paskutiniai rinkimai suteikė vilties, kad į valdžią atėjo nauja reformuotojų karta. Vakarų sąlyga už pagalbą – reformos“, – rašo jis.
Jei V.Putinas nuspręstų atvirai įsiveržti į Ukrainą, arba dar blogiau – į kurią nors Baltijos šalį, ir taip patikrinti, ką darysi NATO, naftos kaina kiltų.
Pagrindinis V.Putino tikslas dabar – kuo labiau destabilizuoti situaciją, kad Vakarų pagalba Ukrainą pasiektų kaip galima vėliau ir reformos nepavyktų. Jei taip nutiktų, būtų labai gaila.
Finansininkas George'as Sorosas Davoso forume sakė: „Naujoji Ukraina nori būti kitokia, nei senoji. Ji ne tik pasiryžusi kautis, bet ir įgyvendinti radikalias reformas. Tai priklauso nuo senosios Ukrainos, kuri niekur nedingo, ir nuo V.Putino, kuris pasiryžęs destabilizuoti ir sunaikinti šalį. Tačiau Ukraina pasiryžusi ginti savo nepriklausomybę ir naujos šalies orientavimąsi į Europą."
Pasak Th.L.Friedmano, Ukraina taip pat gali lemti naftos kainas. Du didžiausi žaidėjai, kurie gali daryti taką kainai, yra Saudo Arabijos naujasis karalius Salmanas ir Rusijos caras V.Putinas.
Jei Saudo Arabija nuspręstų gerokai sumažinti naftos gavybą, jos kaina kiltų, o jei V.Putinas nuspręstų atvirai įsiveržti į Ukrainą, arba dar blogiau – į kurią nors Baltijos šalį, ir taip patikrintų, ką darys NATO, naftos kaina taip pat kiltų.
Pasak autoriaus, nors Rusija ir yra priklausoma nuo naftos ir dujų eksporto, maža tikimybė, kad V.Putinas taip pasielgs. Savo veiksmais jis tik bando sukelti lengvą šoką ir paauginti naftos kainas.