Virš Prahos pilies, kurioje įsikūrusi prezidentūra, plevėsuoja vėliava su prisegtu juodu kaspinu, o paprasti čekai V.Havelo atminimui uždegė žvakutes prie paminklo 1989-ųjų „aksominei revoliucijai“ Prahos centre. Kiti žmonės atėjo prie jo vilos Prahoje padėti gėlių ir uždegti žvakučių.
Tarp gedėtojų buvo 67 metų Josefas Klikas. „Jis (V.Havelas) yra nepamirštamas žmogus, prisidėjęs prie komunizmo žlugimo, – sakė jis. – O po to jis liko moralinis autoritetas paprastiems žmonėms“.
Vaclavas Klausas, V.Havelo nesutaikomas politinis priešininkas, 2003 metais pakeitęs jį prezidento poste, pavadino savo pirmtaką „šiuolaikinės Čekijos valstybės simboliu“.
Užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas pridūrė, kad V.Havelas „grąžino čekų valstybei tautinį orumą“.
Kaimyninėje Lenkijoje su komunizmu kovojusio judėjimo „Solidarumas“ įkūrėjas ir buvęs prezidentas Lechas Walesa pavadino V.Havelą „didžiu kovotoju už šalių laisvę ir demokratiją“.
„Labai gaila, tai didelė netektis. Jo iškilaus išminties balso Europoje trūks“, – sakė L.Walesa, 1983 metų Nobelio taikos premijos laureatas.
Slovakijoje, kuri 1993 metais atsiskyrė nuo Čekijos, premjerė Iveta Radičova sakė, kad būtent V.Havelas „po 1989-ųjų atvėrė vartus į pasaulį“.
Rusijoje opozicijos veikėjas veteranas ir partijos „Jabloko“ lyderis Grigorijus Javlinskis naujienų agentūrai ITAR-TASS sakė, kad V.Havelas buvo „sąžiningas ir orus žmogus, kuris niekada nieko nebijojo“.
„Jis paskyrė gyvenimą savo tautai nuo totalitarinio režimo išvaduoti“, – sakė G.Javlinskis.