2018 12 02 /14:38

Chaosas Paryžiaus gatvėse: per didžiausias pastarųjų metų riaušes sužeisti 133 žmonės, areštuota 412

Šeštadienį tęsiantis didelėms „geltonųjų liemenių“ demonstracijoms Paryžiuje, kurios prasidėjo dėl brangstančių degalų, bet peraugo į didelio masto judėjimą prieš prezidento Emmanuelio Macrono valdymą, per susirėmimus su policija buvo sužeisti 133 žmonės, o 412 asmenų buvo areštuoti.
„Geltonųjų liemenių“ protestai prieš E.Macroną peraugo į susirėmimus
„Geltonųjų liemenių“ protestai prieš E.Macroną peraugo į susirėmimus / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tarp žmonių, sužeistų per šeštadienio protestą, kurio metu Paryžiaus centrą krėtė smurtas, yra 23 policijos pareigūnai.

Policija nurodė, kad 378 iš areštuotų žmonių yra sulaikyti.

Per avariją „geltonųjų liemenių“ blokuotame kelyje žuvo žmogus

Prancūzijos pietuose praėjusią naktį žuvo žmogus, kurio automobilis pateko į avariją per spūstį, susidariusią dėl „geltonųjų liemenių“ antivyriausybinių protestų, sekmadienį pranešė vietos prokuroras.

Arlyje „mikroautobusas visu greičiu rėžėsi į didelį sunkvežimį, o paskui į mikroautobusą įsirėžė kitas automobilis“, naujienų agentūrai AFP sakė Taraskono prokuroras Patrickas Desjardinsas.

Jis pridūrė, kad avarija yra „tiesiogiai susijusi“ su protestuotojų įrengta kelio blokada, dėl kurios 10 km nusidriekė automobilių eilė.

Protestai peraugo į riaušes

Tūkstančiams žmonių jau trečią savaitgalį išėjus į gatves protestuoti, buvo padegta dešimtys automobilių ir parduotuvių fasadų. Aktyvistai daužė langus, plėšė parduotuves ir grafičiais apipaišė Triumfo arką.

Riaušių policija buvo dislokuota visame Paryžiaus centre ir prieš akmenis svaidžiusius protestuotojus panaudojo ašarines dujas.

E.Macronas vėliau sekmadienį surengs skubų pasitarimą su savo premjeru ir vidaus reikalų ministru. Prezidentas pažadėjo, kad už smurtą atsakingi asmenys sumokės už savo veiksmus.

E.Macronas žada „niekada nesutikti su smurtu“

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas šeštadienį „chaoso norinčiais“ žmonėmis pavadino tebesitęsiančių protestų prieš jo valdymą dalyvius.

„Niekada nesutiksiu su smurtu“, – spaudos konferencijoje Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikime Buenos Airėse sakė E.Macronas.

„Jokia priežastis nepateisina to, kad puolami pareigūnai, kad plėšiamos kompanijos, kad grasinama praeiviams ar žurnalistams, ar kad niekinama Triumfo arka“, – pareiškė E.Macronas.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Emmanuelis Macronas
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Emmanuelis Macronas

Buenos Airėse Prancūzijos prezidentas stengėsi sutelkti dėmesį į pasaulio reikalus ir vadovauti panašiai mąstančioms šalims dėl tokių klausimų kaip klimato kaita.

Tačiau jis ne kartą buvo priverstas kalbėti apie krizę namuose, nors ir stengėsi nevartoti frazės „geltonosios liemenės“.

„Tie, kas kalti dėl šio smurto, nenori permainų, nenori pagerinimo: jie nori chaoso. Jie išduoda reikalą, kuriam apsimeta atstovaujantys ir kuriuo manipuliuoja, – sakė E.Macronas. – Jie bus nustatyti ir patraukti atsakomybėn.“

Protestai pirmiausia kilo kaimiškojoje Prancūzijoje, kur piliečiai sako, kad didesni degalų mokesčiai yra miesto prabanga, kurios jie negali sau leisti.

Šeštadienio susirėmimai tarp policijos ir demonstrantų, vilkėjusių šviesą atspindinčias geltonas liemenes, simbolizuojančias nepasitenkinimą E.Macrono politika, įsiplieskė netrukus po to, kai minios žmonių susirinko prie Eliziejaus laukų galinės dalies esančios Triumfo arkos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis