Teroristų ataka prieš „Charlie Hebdo“ redakciją sukrėtė ir solidarizavo pasaulį, o „Je suis Charlie“ („Aš esu Charlie“) frazė iškart tapo tautosaka.
Kas turi teisę sakyti „Je suis Charlie“? Visi, sakė B.Holtropas.
„Visi – Sarcozy, Netanyahu, diktatoriai, popiežius... Nežinau. Visi žmonės, kuriuos mes paprastai kritikuojame. Žinoma, tai yra kiek juokinga. Bet svarbūs yra milijonai žmonių, kurie stovi už jų. Jie buvo labai nuoširdūs, jie nebandė iš to kažkaip uždirbti“, – sakė jis.
Paklaustas, ar sutinka su teiginiu, kad paveikslėlis vertas tūkstančio žodžių, karikatūristas juokavo: „Norėčiau, kad už paveikslėlį ir mokama būtų tūkstantį kartų daugiau.“
„Je suis Charlie“ frazė mutavo ir atsirado frazės „Je suis Ahmed“, „Je suis Nemtsov“. B.Holtropas nepyksta, kad „Je suis...“ dabar vartoja visi: „Šūkiai yra nemokami“.
Paklaustas, ką jis mano apie žmones, kurie neišreiškia savo solidarumo, sakydami „Je ne suis pas Charlie“ („Aš nesu Charlie“), jis sakė jų nesmerkiantis.
B.Holtropas tikisi, kad teroro išpuolis nelems didesnės savicenzūros.„Juk egzistuoja žodžio laisvė“, – sakė jis.
„Nes tai reikštų, kad žudikai laimėjo“, – sakė jis.
Pasak karikatūristo, žurnalui dabar yra kur kas sunkiau, jau vien dėl to, kad „labai daug žmonių tiesiog nebėra“.
Pasak jo, iš religijos galima juoktis, bet jokiu būdu negalima juoktis iš tikinčių žmonių ir pulti etninių grupuočių.
B.Holtropas sakė, kad karikatūra yra labai įtaigi ir galinga.
„Paveikslėlius mato ir tie, kas nemoka skaityti. Paveikslėliai užkabina akį“, – sakė jis.
Paklaustas, ar sutinka su teiginiu, kad paveikslėlis vertas tūkstančio žodžių, karikatūristas juokavo: „Norėčiau, kad už paveikslėlį ir mokama būtų tūkstantį kartų daugiau.“
Paklaustas, kaip ir kur piešia, iš kur semiasi idėjų, vyras tik tarstelėjo: „Tai yra mano paslaptis.“