Ciklonas Josie Fidžį užklupo sekmadienį. Beveik 1 mln. gyventojų turinti valstybė išvengė tiesioginio vėjų smūgio, bet liūtys ir potvynis padarė žalos namams, įstaigoms ir automobiliams pagrindinės salos Viti Levu vakarinėje dalyje.
Daugiau kaip 1 tūkst. žmonių šią savaitę vis dar yra evakuotųjų centruose, nors audra jau pasitraukė.
Premjeras Voreqe Bainimarama sakė, kad dėl klimato kaitos ekstremalūs meteorologiniai įvykiai bus dar ekstremalesni ir dažnesni.
Pernai lapkritį jis pirmininkavo Bonoje Vokietijoje vykusiam susitikimui dėl klimato.
Antradienį jis kalbėjo Fidžio sostinėje Suvoje pristatant filmą apie klimato kaitą. Premjeras sakė, kad bando papasakoti pasauliui, kaip susiduriama su pasaulinio šiltėjimo krize.
Tai „kova už patį mūsų išlikimą“, sakė jis ir nurodė, kad „dabar kone nuolat esame pavojuje“. Pasak premjero, šalys privalo apriboti pasaulio temperatūros kilimą, kaip numatyta Paryžiaus klimato susitarime.
„Tai vienintelis būdas užkirsti kelią katastrofai visam pasauliui ir, ypač, pažeidžiamoms šalims, tokioms kaip mūsų“, – sakė jis.
Neseniai parengta Pasaulio banko ir Fidžio pareigūnų ataskaita rodo, kad metiniai nuostoliai dėl ekstremalių meteorologinių įvykių iki 2050 metų gali sudaryti 6,5 proc. ekonomikos, sakė V.Bainimarama.
Fidžio Raudonojo Kryžiaus draugija pranešė, kad dalija pagalbą smarkiai nukentėjusiame Ba miestelyje. Pareigūnai taip pat bando atkurti kai kur nutrūkusį elektros tiekimą.
2016 metais ciklonas Winston Fidžyje nusinešė 44 gyvybes ir sugriovė tūkstančius namų.