32 metų Laura Ling ir 36 metų Euna Lee iš Kalifornijos kabelinės televizijos „Current TV“, kurios vienas iš steigėjų – buvęs B.Clintono administracijos viceprezidentas Alas Gore'as, drauge su buvusiu prezidentu privačiu lėktuvu iš Šiaurės Korėjos atskrido į oro uostą netoli Los Andželo.
Moterims lipant iš lėktuvo, L.Ling iškėlė rankas. Oro uosto angare įvyko jaudinamas abiejų žurnalisčių susitikimas su artimaisiais. B.Clintonas buvo sutiktas plojimais ir sulaukė A.Gore'o apkabinimo.
Baltųjų rūmų atstovas sakė, kad Baracko Obamos administracija yra „nepaprastai patenkinta“ saugiu žurnalisčių sugrįžimu.
JAV pareigūnai nurodė, kad Šiaurės Korėjai nebuvo pažadėtas joks atlygis už šių reporterių paleidimą ir kad nėra jokių sąsajų su derybomis dėl branduolinės ginkluotės neplatinimo.
B.Clintono žmona, JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton, Nairobyje žurnalistams sakė, kad džiaugiasi ir galėjo lengviau atsikvėpti. Ji pridūrė, kad pastangos išvaduoti žurnalistes nebuvo susijusios su branduoliniu klausimu.
„Visada laikėme tai visiškai atskiru nuo mūsų pastangų vėl įtraukti Šiaurės Korėją ir priversti ją grįžti į šešiašales derybas klausimu, – sakė ji. – Mūsų santykių su Šiaurės Korėja ateitis tikrai priklauso nuo jų (korėjiečių). Jie turi pasirinkimą.“
Vienas JAV pareigūnas sakė, kad buvęs prezidentas su Šiaurės Korėjos vadovybe kalbėjosi apie „pozityvius dalykus, kurie galėtų išplaukti“ iš tų dviejų moterų paleidimo. Abi žurnalistės Šiaurės Korėjoje buvo laikomos nuo kovo.
B.Obamos administracijos pareigūnai detalių nepateikė, bet kai kurie analitikai spėjo, kad B.Clintono vizitas ir diskusijos su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong-ilu gali atverti kelią tiesioginėms deryboms dėl branduolinio nusiginklavimo.