Trys iš šių šaltinių teigė, kad Rusijos pareigūnai, kurių pokalbiai esą buvo perimti, yra žvalgybininkai ir kariškiai.
Pastarieji esą taip pat reiškia nepasitenkinimą tuo, kad Maskvos planus atseka ir viešai skelbia Vakarų valstybės.
Tiesa, du šaltiniai tvirtino, kad nėra jokių įrodymų, jog šie Rusijos pareigūnai prieštarauja visam planui ar priešintųsi V.Putino įsakymams. Dar vienas šaltinis pabrėžė, kad Rusijos kariuomenė yra profesionali ir tikrai vykdytų politinės valdžios nurodymus.
Vis dėlto vienas Europos šalies aukšto rango pareigūnas CNN teigė, kad Rusijos gynybos aparatas mano, jog didelė karinė operacija Ukrainoje būtų sudėtinga: „Aišku tai, kad kai kurie Rusijos gynybos pareigūnai ne visiškai supranta, koks yra planas, arba mano, jog iššūkis būtų sudėtingas.“
CNN šaltinių teigimu, žemesnio rango Rusijos pareigūnų nuogąstavimus šalies vadovybė esą girdi, o tai liudija duomenys, kad Kremliaus planai plečiami ir keičiami.
CNN: JAV žvalgybos institucijos vis dar atkirstos nuo Putino ir įtakingiausių Rusijos pareigūnų, kurie ir patys paprastai izoliuoti nuo žemesnio rango operatyvininkų, vykdančių Kremliaus nurodymus.
Praėjusį savaitgalį Vašingtonas nurodė, kad jo turimi žvalgybiniai duomenys rodo, jog Maskva rengiasi potencialiai plataus masto invazijai ir esą turi 70 proc. atakai reikalingų pajėgų. Esą galbūt ketinama pabandyti užimti Kijevą, kuris kristų per 48 valandas.
Kita galimybė – puolimas keliomis kryptimis siekiant suskaldyti Ukrainos ginkluotąsias pajėgas ir neleisti joms sklandžiai gintis.
Tiesa, JAV pareigūnai ir viešai, ir privačiai pripažįsta dar nežinantys, ar V.Putinas nusprendė pulti ir kaip toks puolimas atrodytų. CNN šaltinių teigimu, taip yra todėl, kad amerikiečių žvalgyba neturi prieigos prie Rusijos prezidento ir jo artimiausios aplinkos.
Suprask, iš Rusijos kariuomenės ir Užsienio reikalų ministerijos Vašingtonas gauna daug patikimos informacijos – dar ir dėl to, kad daug JAV kontaktų šiose institucijose susiję su dabartiniu pajėgų telkimu prie Ukrainos sienos.
„Tačiau JAV žvalgybos institucijos vis dar atkirstos nuo Putino ir įtakingiausių Rusijos pareigūnų, kurie ir patys paprastai izoliuoti nuo žemesnio rango operatyvininkų, vykdančių Kremliaus nurodymus“, – pastebi CNN.
Aišku, pajėgų telkimas ir taip – netgi gana įtartinai – visiškai atviras, net demonstratyvus. Karių ir karinės technikos gausu prie Ukrainos sienų, Baltarusijoje, Kryme. Socialiniuose tinkluose netrūksta trumpų vaizdo įrašų iš karinių stovyklų.
Gynybos analitikas Egidijus Papečkys antradienį feisbuke pastebėjo, kad šį kartą, skirtingai nei įprasta SSRS ir Rusijos karinėje tradicijoje, „matome priešingą atvejį, kada atvirai demonstruojant karinių pajėgų telkimą mėginama užmaskuoti tikruosius, politinius siekius – mėginama sudaryti kiek galima realistiškesnį pasirengimo karinei agresijai vaizdą, tai panaudojant politiniam šantažui“.