Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti

CNN: „Rugpjūčio prakeiksmas“ grįžta į Rusiją ir kasdien įgauna vis didesnį pagreitį

Ankstesniais metais rugpjūčio mėnuo Rusijoje dažnai būdavo pasitinkamas atsargiai, net su nerimu. Rusai šnibždėdamiesi kalbėdavo apie „rugpjūčio prakeiksmą“, taip paaiškindami neįprastai didelį mirtinų nelaimingų atsitikimų, teroristinių išpuolių ar karo protrūkių skaičių.
Sprogimas gamykloje Sergijev Posade
Sprogimas gamykloje Sergijev Posade / „BAZA“/ „Telegram“

Ilgą laiką atrodė, kad šis prakeiksmas buvo panaikintas ir beveik pamirštas, o rugpjūčio mėnuo tapo tiesiog dar vienu karštu vasaros tarpsniu.

Tačiau šiemet, regis, „rugpjūčio prakeiksmas“ į Rusiją sugrįžo su kaupu, rašo CNN.

Rusai jau kuris laikas yra masinių išpuolių Ukrainoje liudininkai, dėl kurių Kremliaus karas sugrįžo į namus. Maskva už tai moka brangiai, o ir patys rusai pastaruoju metu pajuto, kokį siaubingą smurtą Ukraina patiria nuo praėjusių metų vasario.

Juodojoje jūroje Rusijos karinį ir komercinį laivyną šį mėnesį atakavo Ukrainos jūrų dronai, keliantys grėsmę Rusijos tiekimo ir prekybos keliams.

Ukrainos jūrų dronai
Ukrainos jūrų dronai

Rugpjūtį kone kiekvieną dieną naujienų žiniasklaidoje rodėsi pranešimai apie nedidelio masto, bet nesiliaujančias Ukrainos dronų atakas, nukreiptas prieš oficialius pastatus, karinius objektus arba komercines ir gyvenamąsias patalpas Rusijoje.

Pasak pareigūnų, daugumą jų iš dangaus numuša sustiprinta priešlėktuvinė gynyba. Tačiau jų praskrenda pakankamai, kad rusams kiltų nerimas.

„Mes visi esame šokiruoti, kad tai vyksta čia“, – vietos žiniasklaidai Maskvoje sakė viena neįvardyta moteris.

Jaanus Piirsalu/„Postimees“ nuotr./Ukrainiečiai rusus puola dronais
Jaanus Piirsalu/„Postimees“ nuotr./Ukrainiečiai rusus puola dronais

„Bet mes nesame politikai, todėl nenorime komentuoti“, – pridūrė ji.

Rusijoje buvo griežtai susidorojama su kitaminčiais, ypač su karo Ukrainoje kritikais.

Kita moteris vietos žiniasklaidoje pasirodė su užtušuotu veidu, kad būtų apsaugota jos tapatybė: „Turiu du vaikus ir noriu, kad man nebebūtų gėda, jog jie gimė šiais laikais“, – sakė ji.

Kiti rusai, matyt, dabar žengia dar vieną žingsnį į priekį: rugpjūtį visoje šalyje neregėtai padaugėjo kariuomenės verbavimo biurų padegimų – Rusijos valstybinės žiniasklaidos duomenimis, per savaitę įvykdyta daugiau kaip dvi dešimtys padegimų.

Pareigūnų teigimu, pažeidžiamus piliečius, pavyzdžiui, pensininkus, išpuoliams įkalbinėja Ukrainos agentai, prisistatantys policijos pareigūnais arba kreditoriais, reikalaujančiais paskolų ir verčiančiais juos veikti.

Tačiau su viena Rusijos partizanų grupe susijęs šaltinis neigia, kad rusai yra verčiami, ir CNN sakė, kad Kremlius nori nuslėpti augantį visuomenės nepasitenkinimą.

„Jei žmonės nebūtų supykę ant valdžios, jie nieko nedarytų“, – sakė CNN šaltinis.

Antroji rugpjūčio savaitė buvo ne mažiau audringa nei pirmoji, o žuvusiųjų ir sužeistųjų buvo kur kas daugiau.

Paslaptingas sprogimas nugriaudėjo mažame Rusijos Sergijev Posado mieste, esančiame maždaug už dviejų valandų kelio nuo Maskvos, ir į dangų pakilo tamsus grybo debesis.

Atsargiai, naujienos/ „Telegram“/Sprogimas gamykloje Sergijev Posade
Atsargiai, naujienos/ „Telegram“/Sprogimas gamykloje Sergijev Posade

Valdžios institucijos tvirtina, kad tai buvo saugos trūkumas fejerverkų gamykloje, ir neigia pranešimus apie sabotažą šioje kadaise pirmaujančioje karinės optinės įrangos, pavyzdžiui, naktinių akinių ir ginklų taikiklių, gamykloje.

Vis dėlto sprogimas padarė siaubingą žalą: Rusijos valstybinės žiniasklaidos duomenimis, nukentėjo 440 butų ir 20 privačių namų, sunaikinti 184 automobiliai, sužeisti 84 žmonės, 1 žuvo ir dar mažiausiai 8 dingo be žinios.

Rusijos rugpjūčio mėnesio prakeiksmas iš tiesų sugrįžo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos