Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

COVID-19 kontrolę griežtinantis Pekinas uždaro dešimtis metro stočių

Pekinas trečiadienį uždarė dešimtis metropoliteno stočių, valdžiai griežtesnėmis kovos su koronavirusu priemonėmis pamažu ribojant judėjimą daugiau nei 21 mln. gyventojų turinčioje Kinijos sostinėje.
Pekinas per pandemiją
Pekinas per pandemiją / ZUMAPRESS / Scanpix nuotr.

Antra didžiausia pasaulio ekonomika grumiasi su didžiausiu koronaviruso protrūkiu nuo ankstyvojo pandemijos etapo. Daugiausiai susirgimų užfiksuota verslo centre Šanchajuje, kurio gyventojai jau daugiau nei mėnesį praktiškai yra įkalinti namuose.

Chaoso ir visuomenės pykčio dėl karantino vaizdai iš Šanchajaus kėlė nerimą Pekino gyventojams. Žmonės baiminasi, kad sostinė pamažu vogčiomis uždaroma, nors kasdien čia registruojama vos kelios dešimtys naujų COVID-19 atvejų.

Trečiadienį Kinijos sostinėje užregistruotas tik 51 vietinio užsikrėtimo atvejis, įskaitant besimptomius atvejus. Tuo metu Šanchajus pranešė apie beveik 5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų. Mažėjant susirgimų šis didmiestis ėmėsi švelninti kai kuriuos apribojimus.

Sostinės gyvenamuosiuose kompleksuose, kuriuose nustatyta koronaviruso infekcijos žinių, buvo įvestas karantinas. Daugelyje turistų lankomų vietų įprastai aktyviu gegužės švenčių laikotarpiu sugriežtintos taisyklės ir uždrausta valgyti restoranuose. Tuo tarpu Pekino gyventojai pradėjo kaupti atsargas, baimindamiesi, kad jiems staiga gali būti liepta likti namuose.

Siekiant suvaldyti viruso plitimą, šią savaitę iki sekmadienio buvo laikinai uždarytas ir Kinijos pasaulio prekybos centras, kuriame įsikūrę biurai ir parduotuvės.

Trečiadienį Pekino metropolitenas paskelbė uždarantis maždaug 45 stotis – apie 14 proc. viso tinklo. Daugelis šių stočių yra rajonuose, kur įvestas karantinas, rašoma pranešime, paskelbtame platformoje „WeChat“.

„Įėjimai į stotis ir išėjimai iš jų bus uždaryti, bet stotyse bus galimi persėdimai“, – sakoma pranešime.

Be Pekino, griežtesnių kovos su COVID-19 priemonių ėmėsi ir Henano provincijos sostinė Džengdžou. Pagrindinio miesto rajono gyventojams nurodyta likti savo gyvenamuosiuose kompleksuose.

Šanchajus, kur jau ne vieną savaitę besitęsiantis karantinas išprovokavo gyventojų pasipiktinimą ir kaltinimus valdžiai dėl neveiksmingo darbo ir per didelio valdininkų uolumo, susiduria su sunkumais aprūpinant šviežiomis daržovėmis ir kitais būtiniausiais daiktais karantine esančius žmones. Tuo metu ligoniai skundžiasi, kad jiems sunku gauti medicinines paslaugas, nesusijusias su COVID-19.

Šanchajuje mirė šimtai žmonių, daugiausia nepasiskiepiję vyresnio amžiaus gyventojai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos