Darbininkai, sudarantys jos rinkėjų branduolį, laiko C.Kirchner ir jos vyrą savo gelbėtojais, atgaivinusiais Argentinos ekonomiką po 2001 metų krizės ir gynusiais paprastus žmones nuo vidaus ir užsienio engėjų.
Ji yra arogantiška melagė. Negaliu sulaukti, kada ji išeis, - teigė M.Gurfinkel
Tuo tarpu kritikai – daugiausiai pasiturintieji – peikia prezidentę dėl perdėto kišimosi ir sako, kad ji vėl sugriovė ekonomiką bei temdė šalies įvaizdį tulžingais išpuoliais prieš savo įprastus priešus: pradedant Folklando karo laikų priešininke Britanija, baigiant didžiaisiais žiniasklaidos konglomeratais, kurių imperijas ji stengėsi išardyti, ir „grobuoniškais“ kapitalistais, besibylinėjančiais su Argentina dėl skolų, kurių Buenos Airės nesutinka grąžinti.
„Ji yra arogantiška melagė. Negaliu sulaukti, kada ji išeis. Nekenčiu jos – tai aišku ir paprasta“, – skundėsi 48 metų medicinos sekretorė Monica Gurfinkel, vadindama C.Kirchner vyriausybę blogiausia, su kuria jai teko susidurti.
Tuo tarpu 32 metų banko darbuotojas Juanas Bertone laikosi priešingos pozicijos: „Geriausia, kas kada nors yra nutikę Argentinai – tai Cristina.“
„Ji – narsi moteris, pagerinusi mūsų gyvenimo sąlygas, įvedusi „paritarias“ (privalomą atlyginimų didinimą, susietą su infliacija) ir gynė mūsų interesus nuo „maitlesių“ fondų. Jos negalima nemylėti“, – sakė jis.
C.Kirchner, kuriai dabar 62 metai, buvo išrinkta prezidente 2007-aisiais, žadėdama tęsti jos vyro pradėtus darbus.
Nestoras Kirchneris, vadovavęs šaliai 2003–2007 metais, paveldėjo pakrikusią ekonomiką po didžiausio visų laikų valstybės bankroto. Tačiau jis sugebėjo pakeisti padėtį, išnaudodamas augančią paklausą Argentinos žemės ūkio produktams ir vesdamas įtemptas derybas dėl maždaug 100 mlrd. JAV dolerių skolų, valdomų privačių fondų, restruktūrizavimo.
Daugelis prognozavo, kad Nestoras ir Cristina dirbs prezidento poste kadencija po kadencijos, tačiau N.Kirchneris mirė nuo širdies smūgio 2010 metais.
Cristina Kirchner, buvusi senatorė ir patyrusi politikė, dar atkakliau gynė savo vyro palikimą ir buvo perrinkta 2011 metais.
Dabar ji nebegali kandidatuoti dėl konstitucijoje numatytų apribojimų, bet palieka postą tebebūdama populiari – prezidentę palaiko daugiau negu 50 proc. apklausų dalyvių.
Cristina žadėjo, kad jos pasirinktas lyderis, Buenos Airių gubernatorius Danielis Scioli toliau plėtos „kiršnerizmą“.
Žvelgdama D.Scioli į akis savo plieniniu žvilgsniu per vieną mitingą, kai iki balsavimo buvo likę 10 dienų, prezidentė ragino jį „gilinti šį procesą, kaip daro didžiosios šalys“.