CSBA: Rusija krizės atveju galėtų atakuoti Baltijos šalis, Lenkiją

Vašingtone įsikūrusio nevyriausybinio Strateginių ir biudžeto vertinimų centro (Center for Strategic and Budgetary Assessments, CSBA) analizė rodo, kad Rusija potencialios krizės Baltijos regione atveju galėtų nuspręsti užpulti Lenkiją arba vieną ar daugiau Baltijos valstybių, antradienį pranešė Lenkijos visuomeninis radijas.
Lenkijos kariai
Lenkijos kariai / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tačiau „modernizuota, pasirengusi“ lenkų kariuomenė, „remiama stipresnio priešakinio“ JAV kontingento, galėtų įtikinti sprendimus priimančius žmones Rusijoje, kad Lenkija nėra lengvas taikinys ir kad jos pajėgos „mestų realų iššūkį Rusijos invazijai“, sakoma naujoje CSBA studijoje.

CSBA yra strateginių studijų centras, kurio specializacija – saugumo politika.

„Būsima, pajėgesnė lenkų kariuomenė, remiama stipresnio JAV priešakinio kontingento Lenkijoje, taip pat galėtų skatinti pasitikėjimą, kurio Varšuvai reikia, kad ji paremtų NATO narės teritorijos už jos sienų gynybą“, – sakoma studijoje „NATO rytinio pasienio gynybos stiprinimas“ (Strengthening the Defense of NATO's Eastern Frontier).

„Baltijos regione... Aljansas labiausiai pažeidžiamas Rusijos agresijos atžvilgiu“, – sakoma studijoje.

Joje pažymima: „Rusijos vyriausybė galėtų nuspręsti, kad geriausias jos pasirinkimas reikšmingos krizės Baltijos regione metu yra rizikuoti (surengti) įprastinę ataką prieš vieną ar daugiau Baltijos valstybių, arba net Lenkiją, nes ji mano, kad galėtų greitai pasiekti savo tikslus, neištęsdama ir neišplėsdama konflikto.“

Nors „maža įrodymų“, kad Rusija aktyviai siektų tiesioginės karinės konfrontacijos su NATO valstybėmis, „tikėtinų kelių į konfliktą yra“, nurodė CSBA studijoje, kurią paskelbė Vašingtone praėjusio mėnesio pabaigoje.

Ataskaitoje priduriama: „Rusijos vyriausybė savo revizionistinius tikslus norėtų pasiekti subkonvenciniais konflikto metodais, įskaitant „pilkosios zonos“ veiklą ir politinio karo kampanijas NATO sanglaudai ir politinei valiai pakirsti, išliekant žemiau Aljanso slenksčių įprastiniam kariniam atsakui.“

LRVK/Dariaus Janučio nuotr./S.Skvernelis susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu
LRVK/Dariaus Janučio nuotr./S.Skvernelis susitiko su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu

Varšuva pastaraisiais mėnesiais dėjo intensyvias pastangas, kad JAV padidintų savo karių kontingentą rytiniame NATO sparne.

NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pirmadienį patvirtino, kad NATO narės skirs 260 mln. dolerių (231,4 mln. eurų) JAV karinės technikos išankstinio dislokavimo sandėlių kompleksui Povidzo oro pajėgų bazėje Lenkijos centro vakaruose, didėjant nuogąstavimams dėl vis agresyvesnės Rusijos, sakoma Lenkijos radijo pranešime.

Praėjusį mėnesį Lenkija paminėjo narystės šiame Vakarų kariniame aljanse dvidešimtmetį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų