Cunamio nuniokotiems Japonijos miesteliams atsikurti reikės ne vienerių metų

Cunamio sugriautoms Japonijos gyvenvietėms atstatyti gali prireikti ne vienerių metų, penktadienį perspėjo Raudonasis Kryžius, o daugelis evakuotųjų dar ilgai turės gyventi laikinuose būstuose.
Mijako miestas 2011 m. kovo 11 dieną (viršuje) ir 2012 m. vasario 17 dieną (apačioje)
Mijako miestas 2011 m. kovo 11 dieną (viršuje) ir 2012 m. vasario 17 dieną (apačioje) / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

„Tai, kas buvo pasiekta per metus, yra nepaprasta“, – Tarptautinės Raudonojo Kryžiaus ir Raudonojo Pusmėnulio draugijų federacijos (IFRC) komunikacijų direktorius Patrickas Fulleris sakė naujienų agentūrai AFP.

Tačiau šalis dar turi labai daug nuveikti, kad nukentėjusieji nuo šios nelaimės pasijustų susigrąžinę gyvenimą.

„Atkūrimo procesas ir ekonomikos atgaivinimas truks ne vienerius metus“, – pažymėjo P.Fulleris.

Raudonasis Kryžius buvo viena iš organizacijų, aktyviausiai teikusių pagalbą po pernai kovo 11 dieną smogusio devynių balų žemės drebėjimo prie Japonijos šiaurės rytinių krantų ir jo sukelto milžiniško cunamio.

Ištikus šiai tragedijai, kuri buvo didžiausia Japonijoje po Antrojo pasaulinio karo, Raudonojo Kryžiaus finansuojamos medikų brigados dirbo evakuacijos centruose, o netekusiems pastogės buvo dalijamos pagalbos siuntos.

Pastaraisiais mėnesiais Raudonasis Kryžius aprūpino elektriniais prietaisais, tokiais kaip šaldytuvai, televizoriai ir ryžių viryklės, 125 tūkst. šeimų, gyvenančių laikinuose būstuose, nurodė P.Fulleris.

„Dabar viena iš pagrindinių problemų – laikinuose namuose gyvenančių žmonių, ypač senyvo amžiaus, gerovė“, – pridūrė jis.

Po daugiau nei 19 tūkst. žmonių nusinešusios katastrofos Japonijai iškilo milžiniškas atkūrimo uždavinys – kai kurias gyvenvietes teks atstatyti nuo pamatų, galbūt aukštesnėse vietose, kad būtų išvengta cunamių pavojaus ateityje.

„Manau, realu manyti, kad žmonės šiuos laikinuose namuose gyvens dar bent porą metų, nes atstatymo uždavinys išties didžiulis“, – aiškino P.Fulleris.

Atkūrimo pastangas taip pat apsunkina avarija Fukušimos atominėje jėgainėje, kurios reaktorių šerdys išsilydė, o radioaktyvūs teršalai pasklido ore ir jūroje, užnuodydami maisto išteklius.

Dešimtys tūkstančių žmonių teko evakuoti 20 kilometrų spinduliu aplink elektrinę, o daugelis šeimų, turinčių mažų vaikų, visiškai išsikėlė iš šios prefektūros.

„Daug motinų tebėra labai susirūpinusios arba bijo leisti vaikams žaisti lauke, ypač mažiesiems“, – sakė P.Fulleris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų