„Tarptautiniai reikalai vis labiau priklausys nuo didelių, įtakingų organizacijų, o ne nuo vyriausybių“, – 2000 metais paskelbtoje ataskaitoje spėjo CŽV analitikai.
Verdiktas: Matyt, teisingai. Tačiau kartais sunku įvertinti, kokią įtaką pasauliniams procesams daro valstybinis sektorius, o kokią – organizacijos. Užtenka prisiminti „Islamo valstybę“ arba Šiaurės Korėjos programišius, kurie atakavo amerikiečių bendrovę „Sony“.
„Nuo dabar iki 2015 metų teroristų taktika darysis vis sudėtingesnė ir konstruojama taip, kad žūtų kuo daugiau žmonių“.
Verdiktas: Tikra tiesa. Ši prognozė pildosi kiekvieną mėnesį.
„Irakas ir Iranas sukurs ilgojo nuotolio raketas. Iranas išbandys tokius ginklus ne anksčiau nei kitąmet, o sparnuotąsias raketas – iki 2004 metų“, – prieš penkiolika metų spėjo CŽV.
Verdiktas: Abu teiginiai yra ir teisingi, ir neteisingi. Iranas tikrai kuria savo raketų programą, tačiau ją išbandys tik 2016 metais.
„Pasaulio gyventojų skaičius išaugs dar milijardu ir sieks 7,2 milijardo“.
Verdiktas: Tiksliai.
„Energetikos išteklių bus pakankamai, kad atitiktų paklausą“.
Verdiktas: Visiškai tiesa. Iš tikrųjų bendrovės atšaukia planus išgauti daugiau gamtinių dujų, nes naftos išteklių šiuo metu yra pakankamai.
„Kinijos ekonomika augs ir aplenks Europą, tapdama antrąja ekonomika pasaulyje ir atsilikdama tik nuo JAV“.
Verdiktas: Tiesa, bet ne visa. Kinijos ekonomika šiuo metu jau yra net didesnė ir už JAV.
„AIDS, badas, ekonominė ir politinė suirutė nulems, kad Afrikos gyventojų skaičius sumažės“.
Verdiktas: Netiesa. Nuo 2000 metų, kai buvo paskelbta ši CŽV ataskaita, iki 2014-ųjų, Afrikos gyventojų skaičius išaugo nuo 800 milijonų iki 1,1 milijardo.