„Twitter" jis pasidalino dviem įrašais:
„Kaip prezidentas aš norėjau pasidalinti su Rusija (viešame susitikime Baltuosiuose rūmuose), ir turiu visišką teisę tai daryti, faktus, susijusius.."
„... su terorizmu ir oro linijų saugumu. Humanitarinės priežastys, plius, noriu, kad Rusija taptų aktyvesnė kovoje su „Islamo valstybe“ ir terorizmu.“
„The Washington Post“ citavo neįvardytus šaltinius, kurie sakė, kad D.Trumpas per susitikimą nukrypo nuo plano ir pateikė rusams detalių apie IS teroro grėsmę, susijusią su nešiojamųjų kompiuterių naudojimu lėktuvuose, be kita ko, nurodydamas ir miestą, kur ši informacija buvo surinkta.
Nacionalinio saugumo patarėjas H.R.McMasteris paneigė, kad prezidentas atskleidė „žvalgybos šaltinius ar metodus“, tačiau pripažino, kad D.Trumpas ir S.Lavrovas „apžvelgė keletą bendrų pavojų mūsų šalims, tarp jų ir grėsmes civilinei aviacijai“.
Kremliaus atstovas Dmitrijus Peskovas šį pranešimą pavadino „nesąmone“ ir pareiškė, kad tai „nėra klausimas, kurį reikėtų patvirtinti ar paneigti“.
Praėjusią savaitę JAV prezidentas sukėlė savo administracijoje tikrą sumaištį precedento neturinčiu sprendimu atleisti Federalinio tyrimų biuro (FTB) direktorių Jamesą Comey.
J.Comey vadovavo FTB tyrimams dėl galimo Rusijos kišimosi į 2016-ųjų rinkimus bei galimų D.Trumpo kampanijos ir Kremliaus ryšių.
D.Trumpo susitikimas su Rusijos diplomatais įvyko kitą dieną po J.Comey atleidimo.