Antradienį vakare D.Trumpas socialiniame tinkle „Twitter“ kritikavo 1996 metų Komunikacijų padorumo įstatymo (CDA) 230-ąjį skyrių, kuriuo kompanijos ginamos nuo tokių ieškinių, kai kas nors mano, kad jam pakenkė kitų asmenų paskelbti dalykai. Apsauga užtikrinama nepriklausomai nuo to, ar šie vartotojų skundai yra pagrįsti.
D.Trumpas 230-ąjį skyrių pavadino „rimta grėsme nacionaliniam saugumui ir rinkimų sąžiningumui“.
„Todėl, jei labai pavojingas ir neteisingas 230-asis skyrius nebus visiškai išbrauktas pagal Nacionalinės gynybos įgalinimo įstatymą (NDAA), būsiu priverstas neabejotinai VETUOTI šį įstatymo projektą”, – pareiškė jis.
D.Trumpas pastaraisiais mėnesiais kariauja su socialinės žiniasklaidos kompanijomis, kaltindamas jas nusistatymu prieš konservatyvius balsus.
Spalio mėnesį jis pasirašė įsaką, kuriuo nurodė vykdomosios valdžios agentūroms prašyti nepriklausomų taisykles nustatančių agentūrų, įskaitant Federalinę komunikacijų komisiją ir Federalinę prekybos komisiją, aiškintis, ar jos galėtų nustatyti naujas taisykles kompanijoms.
Po pralaimėjimo lapkričio 3 dieną įvykusiuose prezidento rinkimuose D.Trumpas užtvindė socialinę žiniasklaidą nepagrįstais pareiškimais apie balsų klastojimą. „Twitter“ prie daugelio tokių D. Trumpo žinučių prirašė: „Šis teiginys apie rinkimų klastojimą yra ginčijamas.“
Antradienį pareikštas grasinimas vetuoti NDAA yra dar viena galima kliūtis šiai metinei gynybos politikos priemonei priimti. Kongrese jos priėmimą jau stabdo ginčas dėl karinių bazių, pavadintų konfederatų karininkų vardais.
NDAA, kuris 59 metus iš eilės būdavo priimamas parėmus abiem pagrindinėms partijoms, nustatoma Pentagono politika ir įtvirtinami sprendimai dėl pajėgų dydžio, naujų ginklų sistemų, karinio pasirengimo, kariuomenės personalo politikos ir kitų karinių tikslų.