A.F.al Sisi tapo pirmuoju beveik per dešimtmetį Vašingtone apsilankiusiu Egipto vadovu.
Sveikindamas A.F.al Sisi Ovaliajame kabinete, D.Trumpas negailėjo pagyrų šiam buvusiam generolui ir surengė „puolimą žavesiu“, siekdamas pataisyti įtemptus šalių santykius, kurie pašlijo dėl Egipto revoliucijos ir Kaire vykdomų griežtų saugumo priemonių.
„Jungtinės Valstijos ir aš esame dideli jūsų draugai ir sąjungininkai“, – prezidentui A.F.al Sisi pasakė D.Trumpas, nors jo pirmtakas prezidentas Barackas Obama reiškė susirūpinimą demokratijos suvaržymais Egipte.
„Tiesiog noriu, jog visi žinotų, kad mes labai palaikome prezidentą al Sisi, jis atliko fantastišką darbą labai sunkioje situacijoje“, – pridūrė D.Trumpas.
Šis susitikimas simbolizuoja ne vienus metus trukusio periodo, kai Vašingtonas vengė šio Egipto lyderio dėl žmogaus teisių pažeidimo, pabaigą.
Praėjusį kartą Egipto prezidentas Baltuosiuose rūmuose lankėsi 2010 metais: Hosni Mubarakas dalyvavo Artimųjų Rytų taikos derybose drauge su Izraelio, palestiniečių ir Jordanijos lyderiais.
Po kelių mėnesių H.Mubarakas buvo nušalintas per liaudies sukilimą, kuriam tylomis pritarė tuometinis JAV prezidentas Barackas Obama.
Įtampa Egipto ir JAV santykių srityje dar labiau padidėjo Egipte į valdžią atėjus islamiškų šaknų turinčiai vyriausybei, o vėliau A.F.al Sisi kariškių vyriausybei.
Po prezidento Mohamedo Mursi nušalinimo 2013 metais, kuriam vadovavo A.F.al Sisi – tuometinis gynybos ministras, ir kruvinų priemonių prieš nušalintojo prezidento šalininkus B.Obamos administracija įšaldė karinę pagalbą Egiptui.
Svarbus Egipto, daugiausia gyventojų turinčios arabų valstybės, vaidmuo nulėmė, kad 2015 metais ši pagalba buvo visiškai atnaujinta, bet diplomatiniai santykiai išliko sunkūs.
D.Trumpo ir A.F.al Sisi draugystės katalizatorius buvo bendra griežta linija dėl džihadistų grupuočių, kurias A.F.al Sisi savo trumpoje kalboje Baltuosiuose rūmuose pavadino šėtoniška ideologija.