„Mums dar reikia priimti sprendimą. Yra trys ar keturios datos ir penkios vietos. Pasirinkimą reikės susiaurinti“, – pareiškė D.Trumpas televizijai „Fox News“.
Šiame įtampos ilgai kaustytame pusiasalyje vyksta diplomatinės permainos. Praėjusią savaitę branduolinį ginklą turinti Šiaurės Korėja paskelbė branduolinių ir ilgojo nuotolio raketų bandymų moratoriumą.
D.Trumpas anksčiau sakė, kad labai laukiamas susitikimas su Kim Jong Unu vyks gegužę ar birželio pradžioje, praėjus kelioms savaitėms po penktadienį įvyksiančio istorinio abiejų Korėjų lyderių susitikimo.
Paklaustas, ko tikisi iš šio susitikimo su lyderiu, kurį yra vadinęs „raketų žmogumi“ (rocket man), D.Trumpas išvengė tiesaus atsakymo.
„Galbūt aš greitai ir pagarbiai išeisiu arba galbūt, gali būti, kad susitikimas net neįvyks. Kas gali žinoti?“ – atsakė D.Trumpas.
D.Trumpas: „Galiu pasakyti viena: kai užėmiau šį postą, žmonės galvojo, kad kils branduolinis karas, ar ne? O dabar jie sako: oho, rodos tuo pasirūpinta.“
„Bet aš jums sakau, kad jie dabar nori susitikti“, – pridūrė jis.
Pasak prezidento, jo administracijos diplomatiniai pasiekimai nustelbė buvusią konflikto su Šiaurės Korėja grėsmę.
„Galiu pasakyti viena: kai užėmiau šį postą, žmonės galvojo, kad kils branduolinis karas, ar ne? O dabar jie sako: oho, rodos tuo pasirūpinta“, – kalbėjo Amerikos prezidentas.
D.Trumpas atkreipė dėmesį, kad neseniai per CŽV vadovo Mike'o Pompeo slaptą kelionę į Šiaurės Korėją šis net neturėjo susitikti su Kim Jong Unu.
„Dabar turime neįtikėtinų nuotraukų, kuriose jie abu kalbasi susitikime ir kurias aš norėčiau paskelbti, jeigu galima“, – tęsė jis.
„Tai buvo daugiau nei paprastas pasisveikinimas. Jie sutarė. Kartu praleido daugiau nei valandą. Kalbėjosi. Jis taip pat kalbėjosi su savo kolegomis Šiaurės Korėjoje. Susitikimas buvo puikus“, – patikino D.Trumpas.
Vėliau ketvirtadienį Senatas tvirtins M.Pompeo kandidatūrą į valstybės sekretoriaus postą, kuriame jis turėtų pakeisti anksčiau atleistą Rexą Tillersoną