Išrinktasis JAV prezidentas pirmadienį socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad JT turi „tokį didelį potencialą“, bet tapo „tik klubu žmonėms susirinkti, pasikalbėti ir gerai praleisti laiką“.
„Taip liūdna!“ – pridūrė jis.
Penktadienį D.Trumpas perspėjo, kad „po sausio 20-osios dėl Jungtinių Tautų viskas bus kitaip“. Jis paminėjo dieną, kai perims JAV prezidento įgaliojimus.
Penktadienį JT Saugumo Taryba priėmė rezoliuciją, kuria reikalaujama Izraelio nedelsiant sustabdyti palestiniečių teritorijose esančių žydų nausėdijų plėtrą.
Jungtinės Valstijos per balsavimą susilaikė, atverdamos kelią priimti šį dokumentą, smerkiantį jų artimiausią sąjungininką Artimuosiuose Rytuose.
D.Trumpas, kuris rinkimų kampanijos metu žadėjo pripažinti Jeruzalę Izraelio sostine, reikalavo, kad Vašingtonas pasinaudotų savo veto teise ir blokuotų rezoliuciją.
Pernai gruodį D.Trumpas naujienų agentūrai AP sakė, kad nori būti „labai neutralus“ Izraelio ir palestiniečių klausimais. Tačiau rinkimų kampanijai įsibėgėjant jo tonas tapo aiškiai labiau proizraelietiškas.
Jis yra nepagarbiai kalbėjęs apie palestiniečius ir tvirtino, kad jie yra „užvaldyti“ kovotojų grupuočių arba jas toleruoja.
D.Trumpo kritika JT adresu toli gražu nėra unikali. Nors ši organizacija visame pasaulyje vykdo didelio masto humanitarines ir taikos palaikymo operacijas, didžiulė jos biurokratija jau seniai vertinama prieštaringai.
Kai kurios Vakarų vyriausybės kaltina JT neefektyvumu ir paviršutiniškumu, o besivystančios šalys piktinasi, kad organizacijai per didelę įtaką daro turtingesnės valstybės.