Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

D.Trumpas: M.Coheno liudijimas galėjo prisidėti prie „išėjimo“ iš viršūnių susitikimo

JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį sakė, kad jo buvusio advokato apklausa Kongrese praėjusią savaitę galėjo prisidėti prie jo susitikimo su Šiaurės Korėjos lyderiu Kim Jong Unu žlugimo, nors prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais teigė, kad šis viršūnių susitikimas Hanojuje buvo sėkmingas.
Donaldas Trumpas ir Michaelas Cohenas
Donaldas Trumpas ir Michaelas Cohenas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Antram JAV ir Šiaurės Korėjos viršūnių susitikimui, per kurį buvo siekiama susitarti dėl Pchenjano nusiginklavimo, ketvirtadienį chaotiškai nutrūkus, D.Trumpas pasakė: „Kartais reikia išeiti ir tai kaip tik buvo vienas iš tokių kartų.“

Susitikimas vyko tuo pačiu metu kaip ir Michaelo Coheno apklausa demokratų dominuojamame Kongreso komitete, kurios metu buvęs D.Trumpo advokatas jį pavadino „rasistu“ ir „sukčiumi“, ir apgailestavo dėl savo buvusio lojalumo.

Sekmadienį D.Trumpas pareiškė, kad šis svarstymas Atstovų Rūmų Priežiūros komitete galėjo prisidėti prie „išėjimo“.

„Demokratams per atvirą posėdį klausinėti nuteistą melagį ir sukčių tuo pačiu metu, kai vyksta labai svarbus viršūnių susitikimas branduoliniu klausimu su Šiaurės Korėja, turbūt yra nauja duobė Amerikos politikoje ir tai galėjo prisidėti prie „išėjimo“, – tviteryje parašė prezidentas.

„Niekad nedaryta, kai prezidentas užsienyje. Gėda!“ – pridūrė jis.

Vis dėlto Baltųjų rūmų nacionalinio saugumo patarėjas Johnas Boltonas sekmadienį paneigė, kad praėjusią savaitę Hanojuje įvykęs JAV ir Šiaurės Korėjos vadovų susitikimas baigėsi fiasko, nors D.Trumpas grįžo namo tuščiomis rankomis.

J.Boltonas televizijos CBS laidai „Face the Nation“ pareiškė, kad D.Trumpo nesėkmingos pastangos įtikinti Pchenjaną atsikratyti savo branduolinio arsenalo turėtų būti laikomos „sėkme, kalbant apie tai, kad prezidentas apgynė Amerikos nacionalinius interesus“.

Pasak pareigūno, per Vietname įvykusias derybas esminis klausimas buvo tas, ar Šiaurės Korėja sutiktų vykdyti pagrindinį prezidento reikalavimą – visiškai denuklearizuotis. Bet kokie kiti įsipareigojimai „mums buvo nepriimtini“, paaiškino J.Boltonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?