Per Prancūzijos pajūrio kurorte Bjarice tris dienas vykusį susitikimą D. rumpas pirmadienio darbotvarkę pradėjo nuo dvišalių susitikimų su Vokietijos kanclere Angela Merkel ir Indijos premjeru Narendra Modi.
Tačiau A.Merkel į pasitarimą dėl klimato suspėjo, nurodė AP.
Kai po susitikimo su N.Modi JAV prezidentas buvo paklaustas, kokie jo planai dėl sesijos klimato klausimais, D.Trumpas atsakė, kad joje dalyvaus, bet taip ir nepasirodė.
G-7 viršūnių susitikimą organizavusios Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sakė, kad sesijoje dalyvavo D.Trumpo padėjėjai.
Baltieji rūmai irgi aiškino, kad D.Trumpas šiame pasitarime nedalyvavo dėl susitikimų su A.Merkel ir N.Modi, taip pat patvirtino, kad vietoje prezidento dalyvavo vienas administracijos pareigūnas.
„Prezidentas buvo suplanavęs susitikimus ir dvišales derybas su Vokietija ir Indija, todėl vietoje jo (diskusijose dėl klimato) dalyvavo aukšto rango administracijos pareigūnas“, – JAV žiniasklaida citavo Baltųjų rūmų atstovę spaudai Stephanie Grisham.
E.Macronas irgi sakė nesiekiąs įkalbėti D.Trumpo vėl laikytis 2015 metų Paryžiaus klimato sutarties.
„Praeities perrašyti negalima“, – pabrėžė jis.
Prancūzijos vadovas pridūrė, kad anksčiau įvyko jo ir D.Trumpo „ilgas, turiningas ir labai teigiamas pokalbis apie Amazonijos miškus ir tarptautinę iniciatyvą dėl nukentėjusio regiono miškų atkūrimo“.
D.Trumpas ne kartą yra sakęs, kad netiki, jog pasaulio klimato pokyčiai yra lemiami žmogaus veiklos. Vienoje savo „Twitter“ žinutėje jis rašė, esą sąvoką „klimato kaita“ išgalvojo Kinija, kad pakenktų gamybai Jungtinėse Valstijose
D.Trumpas 2017-aisiais paskelbė, kad JAV traukiasi iš Paryžiaus klimato sutarties, nors šis žingsnis išprovokavo kritikos bangą visame pasaulyje. Pagal šią sutartį Jungtinės Valstijos buvo įsipareigojusios iki 2025 metų atmosferos taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis sumažinti 26–28 proc., vertinant pagal padėtį 2005 metais.