„Amazon“ valdomas „The Washington Post“ sufabrikavo faktus, kad neva nutraukiu didelius, pavojingus ir švaistūniškus mokėjimus Sirijos sukilėliams, kovojantiems su B.al Assadu“, – parašė D.Trumpas savo paskyroje socialiniame tinkle „Twitter“.
Jau tradiciškai D.Trumpas išvadino „The Washington Post“ neva „melagingų naujienų“ („fake news“) pavyzdžiu, kuris esą prilygsta CNN.
„Ar melagingų naujienų „The Washington Post“ naudojamas kaip lobistinis ginklas prieš Kongresą, kad politikai nežiūrėtų į „Amazon“ kaip į mokesčių nemokantį monopolį?“ – klausė D.Trumpas.
Liepos 19 dieną spausdintame straipsnyje neįvardyti JAV pareigūnai sakė, kad slaptos programos nutraukimas yra susijęs su D.Trumpo susirūpinimu dėl darbo santykių su Rusija atkūrimo.
Baltųjų rūmų atstovė Sarah Sanders tuo metu atsisakė komentuoti minėtos programos nutraukimą.
Žurnalistams ji tąkart sakė nežinanti, ar JAV vadovas apie tai kalbėjosi su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu per Didžiojo dvidešimtuko (G-20) viršūnių susitikimą Hamburge.
Bendradarbiavimas su Rusija
Naujausias prezidento nepasitenkinimas atrodo esantis susijęs su keliomis valandomis anksčiau paskelbtu „The Washington Post“ straipsniu „Bendradarbiavimas su Rusija tampa svarbiausias Trumpo strategijai Sirijoje“.
Jame cituojami neįvardyti pareigūnai sakė, kad „Jungtinės Valstijos ir jų įgaliotiniai sutiks su Assado kontrole Sirijos vidurio ir pietų regionų didžiojoje dalyje“ mainais į tai, kad Maskva ir jos sąjungininkai laikysis atokiai nuo JAV koalicijos operacijų prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS).
Jungtinės Valstijos ir Rusija susitarė paskelbti pietų Sirijoje deeskalacines zonas per pirmąjį šalių lyderių susitikimą Hamburge anksčiau šį mėnesį.
Jungtinės Valstijos ir Rusija susitarė paskelbti pietų Sirijoje deeskalacines zonas per pirmąjį šalių lyderių susitikimą Hamburge anksčiau šį mėnesį.
Buvęs JAV vadovas Barackas Obama pritarė pagalbos sukilėliams programai 2013 metais, kai įvairios sukilėlių grupės, kovojančios su B.al Assado režimu, ieškojo paramos iš išorės.
Per tą laiką buvo parengta ir apginkluota tūkstančiai Sirijos antivyriausybinių kovotojų.
Tačiau JAV įsipareigojimas tai programai buvo gana netvirtas, nes tarp pareigūnų būta abejonių, kad sukilėliai iš tikrųjų gali nugalėti Sirijos prezidentą, o kiek vėliau jų dėmesį nukreipė didėjanti IS įtaka Sirijoje ir Irake.
Pernai amerikiečių parama šiai programai dar labiau sumažėjo, nes sukilėliai prarado savo kontroliuotas teritorijas Sirijos Alepo mieste per rusų remiamą vyriausybės pajėgų puolimą.
Praėjusią savaitę JAV pareigūnai sakė, kad kai kuriuos su B.Assado režimu kovojančius padalinius būtų galima įtraukti į JAV kariuomenės remiamas pajėgas, kovojančias su IS džihadistais.