Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

D.Trumpas paskelbė „labai malonų“ Šiaurės Korėjos lyderio laišką

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį paskelbė Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno jam atsiųstą laišką, kuriame reiškiamas pasitikėjimas pastangomis užbaigti priešpriešą dėl Pchenjano branduolinio arsenalo ir raginama Amerikos lyderį imtis „praktinių veiksmų“ pasitikėjimui stiprinti.
Kim Jong Unas ir Donaldas Trumpas
Kim Jong Unas ir Donaldas Trumpas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Labai miela žinia nuo Šiaurės Korėjos pirmininko Kimo“, – D.Trumpas parašė savo „Twitter“ žinutėje ir įkėlė liepos 6-ąją datuoto laiško kopiją. Tą pačią dieną JAV valstybės sekretorius Mike'as Pompeo atskrido į Pchenjaną derybų su Kim Jong Uno režimu, bet jos nebuvo tokios sklandžios kaip tikėtasi.

„Daroma puiki pažanga!“ – savo žinutėje pridūrė D.Trumpas.

Laiške Kim Jong Unas aprašo savo įspūdžius apie birželio 12-ąją Singapūre įvykusį istorinį susitikimą su D.Trumpu. Izoliuoto režimo lyderis pažymėjo, kad šis susitikimas ir po jo paskelbtas bendras pareiškimas yra „prasmingos kelionės pradžia“.

„Tvirtai tikiu, kad stipri valia, nuoširdžios pastangos ir mano bei Jūsų Ekscelencijos p. Prezidento unikalus nusiteikimas atverti naują ateitį (santykiuose) tarp KLDR (Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos) ir JAV neabejotinai duos vaisių“, – rašo Kim Jong Unas.

„Labai vertinu Jūsų Ekcelencijos p. Prezidento energingas ir nepaprastas pastangas gerinti abiejų šalių ryšius ir bendro pareiškimo patikimą įgyvendinimą“, – pridūrė jis.

Šiaurės Korėjos lyderis taip pat išreiškė viltį, kad „nesvyruojantis pasitikėjimas Jūsų Ekcelencija p. Prezidentu bus dar labiau sustiprintas ateityje imantis praktinių veiksmų“.

Praeitą savaitę M.Pompeo dviem dienoms nuvyko į Pchenjaną, kur mėgino susitarti, kaip konkrečiai būtų įgyvendinami denuklearizacijos įsipareigojimai, paskelbti per D.Trumpo ir Kim Jong Uno susitikimą.

Šiaurės Korėja jau seniai siekianti denuklearizacijos, bet ją suvokia kaip ilgą, menkai apibrėžtą daugiašalio nusiginklavimo procesą visame Korėjos pusiasalyje, o ne vienašališką savo branduolinio arsenalo likvidavimą.

Po vizito Šiaurės Korėjoje atskridęs į Tokiją M.Pompeo tvirtino, kad per derybas buvo pasiekta pažanga ir pats procesas vyksta „geranoriškai“.

Tačiau Pchenjanas paskelbė visiškai kitokį, itin neigiamą atsiliepimą. Šiaurės Korėja perspėjo, kad taikos proceso ateičiai pavojų kelia primygtini JAV reikalavimai Pchenjanui vienašališkai atsisakyti savo branduolinio arsenalo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai