Trečiadienį M.Flynnas neigė kalbas, kad buvo kalbėtasi apie sankcijas, tačiau jau ketvirtadienį jo atstovas patvirtino, kad „nors ponas Flynnas nepamena, kad būtų buvusi diskusija apie sankcijas, tačiau nėra garantuotas, kad ši tema nebuvo paliesta“.
Aukšto rango JAV pareigūnai tokį M.Flynno akibrokštą įvertino kaip labai blogą signalą, kad Rusija gali tartis dėl sankcijų panaikinimo politiniuose užkulisiuose.
Pranešama, kad pokalbis, kuriuos domisi ir Federalinių tyrimų biuras, įvyko likus mėnesiui iki naujojo šalies lyderio D.Trumpo inauguracijos.
M.Flynno susitikimas su Rusijos ambasadoriumi patraukė specialiųjų tarnybų dėmesį dėl to, kad kaip tik tuo metu buvusio prezidento Baracko Obamos administracijos prašymu buvo rengiama ataskaitą apie galimą Rusijos poveikį JAV prezidento rinkimų rezultatams.
Pasirodo, kad patarėju nacionalinio saugumo klausimais tapęs ir su propagandos kanalu „Russia Today“ siejamas M.Flynnas ne vieną kartą bendravo su Rusijos diplomatu įvairiais kanalais.
Ambasadorius S.Kisliakas patvirtino, kad jis bendravo su M.Flynnu žinutėmis, skambučiais ir asmeniškai, tačiau pokalbių detalių neatskleidė.
Ši informacija paneigia Baltųjų rūmų administracijos ir net paties viceprezidento Mike'o Pence'o teiginius, kad D.Trumpo komanda nebendravo su Rusijos atstovais apie po Krymo aneksijos pritaikytas sankcijas.
„Kisliakui buvo sudarytas įspūdis, kad po kurio laiko sankcijos bus peržiūrimos“, – pasakojo vienas iš devynių diplomatinės tarnybos darbuotojų, kurie prisidėjo prie Rusijos įtakos JAV tyrimo.
Manoma, kad būtent M.Flynno pokalbiai su Rusijos diplomatu paveikė Vladimiro Putino reakciją į B.Obamos sprendimą išsiųsti iš šalies keliasdešimt šnipinėjimu kaltinamų asmenų.
V.Putinas nesureagavo įprasta diplomatine praktika ir neatsakė panašiu amerikiečių išsiuntimu. Tuomet jis teigė, kad laukia naujosios administracijos žingsnių ir tikisi konstruktyvesnių dvišalių santykių.