Pirmadienį Dalai Lamos biuras išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad jis „nori atsiprašyti berniuko ir jo šeimos, taip pat daugybės draugų visame pasaulyje už tai, kad jo žodžiai galėjo įskaudinti“.
„Jo Šventenybė dažnai nekaltai ir žaismingai pašiepia sutiktus žmones, net viešumoje ir prieš kameras. Jis apgailestauja dėl šio incidento“, – rašoma išplatintame pareiškime.
Skandalas kilo išplitus vaizdo įrašui iš vasarį vykusio renginio Dharamšalos mieste.
Vaizdo įraše galima matyti, kaip Dalai Lama pasikviečia maždaug dešimties metų berniuką į sceną, ir liepia bučiuoti šiam į skruostą ir lūpas.
Kai berniukas klusniai įvykdo visus prašymus, 87 metų dvasinis lyderis nusprendžia neapsiriboti bučiniais į skruostą.
„Dabar čiulpk mano liežuvį“, – sako jis ir iškiša vaikui liežuvį.
Dalai Lama Tenzin Gyatso laikomas švenčiausiu Tibeto budizmo atstovu.
Per daugelį šimtmečių Tibete mainėsi nepriklausomybės ir kinų valdymo laikotarpiai. Pekinas teigia 1951 metais „taikiai išvadavęs“ šį kalnuotą regioną, kur pradėjo vystyti pasenusią infrastruktūrą bei švietimo sistemas.
Tačiau daugelis tibetiečių išeivių kaltina centrinę vyriausybę religinėmis represijomis ir jų kultūros ardymu.
Tibeto budistų dvasinis lyderis tremtyje Dalai Lama ir jo sekėjai Dharamšaloje Indijos Himalajuose gyvena nuo 1959 metų, kai pabėgo iš Tibeto po nesėkmingo tibetiečių sukilimo prieš Kinijos valdymą.
Kinija nepripažįsta tibetiečių vyriausybės tremtyje ir jokiame dialoge su Dalai Lamos atstovais nedalyvavo nuo 2010 metų.