Damaskas steigia komitetą sirų pabėgėlių repatriacijai koordinuoti

Damasko vyriausybė steigia koordinacinį komitetą milijonų šalies piliečių, palikusių Siriją per septynerius metus trunkantį konfliktą, grąžinimui į tėvynę, pranešė valstybinė žiniasklaida.
Pabėgėliai iš Sirijos prašo išmaldos Libano gatvėse
Pabėgėlė iš Sirijos / „Scanpix“/AP nuotr.

Vyriausybė sekmadienį „sutarė įsteigti koordinacinį komitetą perkeltųjų asmenų grąžinimui iš užsienio į jų miestus bei kaimus“, nurodė valstybinė naujienų agentūra SANA.

Per konfliktą iš šalies buvo priversti išvykti daugiau nei 5 mln. sirų, skelbia Jungtinės Tautos. Daugiau nei pusė jų išvyko į Turkiją, dauguma kitų – į Libaną bei Jordaniją.

Komitetas „imsis reikalingų priemonių visų perkeltųjų asmenų statusui nustatyti ir jų grąžinimui, kai regionuose bus atkurtas saugumas ir būtinųjų paslaugų teikimas“, nurodė SANA sekmadienį.

Komitetas imsis žingsnių „užtikrinti, kad sugrįžusieji galėtų gyventi įprastą gyvenimą ir dirbti tai, ką dirbo iki karo“, prasidėjusio 2011 metais, pridūrė agentūra.

Koordinacinis komitetas „intensyvins kontaktus su draugiškomis šalimis, kad būtų užtikrintos visos lengvatos ir imtasi tinkamų žingsnių, reikalingų jų sugrįžimui“, nurodė SANA.

Prezidento Basharo al Assado režimas atkovojo iš džihadistų didelę dalį šalies teritorijos, 2015 metais Rusijai surengus karinę intervenciją jo pajėgoms palaikyti.

Praėjusį mėnesį Rusija pristatė Jungtinėms Valstijoms planus dėl koordinuoto pabėgėlių sugrįžimo į Siriją. Juose, be kita ko, numatyta įsteigti darbo grupes Libane ir Jordanijoje, kuriose dalyvautų ir Rusijos bei JAV pareigūnai.

Liepą Rusijos vyriausiasis derybininkas Sirijos klausimu Aleksandras Lavrentjevas apsilankė Damaske, Amane ir Beirute.

Kaip informavo Sirijos prezidentūra, B.al Assadas pasakė A.Lavrentjevui, kad „Sirija pasiryžusi siekti, kad sugrįžtų visi jos vaikai“.

Komentaruose Rusijos žiniasklaidai B.al Assadas paragino sirų pabėgėlius, ypač tuos, kurie šalyje turėjo savo verslą, sugrįžti į gimtinę.

Sirų pabėgėliams prieglobstį suteikusios šalys, tarp jų Turkija ir Libanas, pabrėžia, kad jie turi grįžti į tėvynę. Tuo tarpu žmogaus teisių aktyvistai įspėja, jog tai turėtų būti daroma savanorišku pagrindu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų